Zlepšit přesilovky a produktivitu, velí Huml. Duel s Oulu viděl na internetu

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti poslední srpnový den odehráli proti Karlovým Varům generálku, do které po zranění zasáhl i Ivan Huml. Dlouholetý hráč Oulu byl mimo sestavu tři zápasy, musel vynechat nejočekávanější utkání s Kärpätem a dvě derby. Po návratu přispěl k vítezství 3:2 po nájezdech jedním gólem, který vstřelil ve vlastním oslabení, a povedenou spoluprací s kapitánem Michalem Vondrkou, který už je také u týmu a začne nový ročník v Tipsport extralize s Chomutovem.

Fanshop

Kvůli zranění jste vynechal tři přípravné zápasy, při generálce jste se uvedl gólem ve vlastním oslabení. Jak jste viděl situaci z vlastního pohledu?
Po nerozhodné buly u nás ve třetině Marek Tomica skvěle zabojoval u mantinelu, ke mně se dostal puk a jel jsem sám přes celé hřiště. Obránce Karlových Varů mi asi nechal trošičku více prostoru, než měl, takže mě nechal vystřelit z vrcholu kruhu. Byla to šťastná střela nad rameno, za kterou jsem rád. Takových gólů letos určitě moc nedám.

Na druhou stranu jste obdrželi dva góly při přesilovce soupeře. Bude tedy oslabení herní situace, na které budete poslední týden před ligou pracovat?
Jednoznačně. Oslabení byla naše slabina už minulý rok. Přesilovkové góly rozhodují zápasy, což dobře víme. Určitě na oslabení budeme pracovat, něco si k nim řekneme, protože jsme toho zatím moc nestihli.

Kvůli zranění, které jste si přivodil v pátém přátelském utkání, jste musel část přípravy vynechat. Jak těžké bylo dostat se do tempa ostrého utkání?
Chviličku mi trvalo, než jsem si zvykl na zápasové tempo, ale ke konci zápasu, když jsme začali hrát na tři pětky, se mi hrálo dobře. Jako lajna jsme si začali vytvářet dost šancí, jen škoda, že jsme nedali o jeden gól navíc.

Jelikož pokračování Michala Vondrky nebylo do nedávna potvrzeno a vy jste se zranil, potkali jste se až v generálce. Bude to mít vliv na vaši spolupráci v rámci jedné formace?
Určitě to může být lepší, než bylo proti Energii, ale měli jsme pár pěkných akcí a přečíslení, ve kterých chyběl kousíček, aby finální nahrávka prošla. S Michalem si vyhovíme, takže spolupráce se bude jenom zlepšovat. Není optimální, že jsme se sešli až v posledním přáteláku, ale zranění a další okolnosti nám nepřály. Věřím, že jsme natolik zkušení hráči, že příští pátek budeme stoprocentně připravení a hrozbou pro hostující tým.

Během zápasu Vladimír Růžička několikrát proházel lajny i členy v nich? Měl to být nějaký impuls nebo jen zkoušel možnosti?
I točení hráčů patří k taktice zápasu. Nám se nedařilo vytvořit souvislejší tlak, tak trenér rozhodl, že nás trochu prohází. Na začátku třetí třetiny se sestava trochu ustálila a stáhli jsme se na tři pětky, což nám pomohlo. Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, zatlačili jsme Vary, které začaly chybovat, a my si vytvářeli šance.

V přípravě jste odehráli několik zápasů pouze s jedním vstřeleným gólem. Čím to může být?
Nepadaly góly, na tom také musíme zapracovat. V závěru přípravy jsme jich moc nedali, takže musíme zlepšit koncovku a důraz před bránou, což proti Energii chybělo. Za solidní odrazový můstek do příštího pátku můžeme považovat třetí třetinu.

Kvůli zranění jste vynechal střetnutí s finským Oulem, kde jste působil více jak pět let a získal dva tituly. Jak moc vás zranění mrzelo?
Na zápas s Kärpätem jsem se obzvlášť těšil, celou přípravu. Nakonec jsem ho strávil doma v posteli, takže mi bylo trochu smutno. Ale bylo mi přednější moje zdraví než zápas. S klukama jsem měl šanci potkat se den před zápasem na chodbě, takže jsme se pozdravili. Mrzí mě, že jsem si nemohl zahrát, ale jsem rád, že už jsem zotavený a mohl jsem nastoupit proti Varům. Den po úrazu, který se mi přihodil proti Plzni, mi nebylo úplně dobře. Ale v rámci možností jsem se zotavil docela rychle.

V Kärpätu jste strávil opravu dlouhou dobu. S kým jste se potkal a jak se Finům v České republice líbilo?
Potkal jsem se hlavně s trenéry. Vyzvídali, jaký styl hokeje hrajeme a celkově se ptali na český hokej. S klukama jsme se kamarádsky pozdravili, protože s některými jsem v Oulu strávil šest let. Měli hezkou sobotu v Praze, takže věřím, že si to v Čechách užili.

Tým proti Oulu předvedl dobrý výkon, nakonec si připsal cennou výhru 2:1. Sledoval jste zápas?
Koukal jsem na zápas na internetu. Byl to jeden z našich nejlepších zápasů přípravy. Kärpät opticky držel puk, ale nedostával se do šancí. Klíčové bylo, že jsme přežili začátek zápasu, kdy jsme měli dvě vyloučení do tří. Kärpät patří k lepším týmům ve Finsku, ale kádr se obměnil, takže je těžké říct, kde se asi budou pohybovat. Kvalita byla vidět a porazit takový tým, se vždycky počítá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz