Zkušení hráči se měli víc prosazovat, tvrdí Kýhos. U Ocelářů chce pokračovat

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Hokejisté Třince měli během sezony i na konci dlouhodobé části nejvyšší ambice, které se upínaly k Masarykovu poháru. Tým nabitý hvězdami pod vedením Vladimíra Kýhose skončil po dvaapadesáti kolech na druhém místě se ztrátou pěti bodů na vedoucí Bílé Tygry. Konec před branami semifinále je tedy pro Oceláře velmi smutný průběh play off, za který je zodpovědné chomutovské mužstvo pod vedením Vladimíra Růžičky staršího.

Fanshop

Třinečtí vstoupili do šestého utkání velmi dobře, když si do konce první třetiny vypracovali dvougólové vedení. „Myslím, že jsme si zápas prohráli sami. Hlavně v prostřední části, kdy jsme za stavu 3:1 a pak i 3:2 měli celkem čtyři samostatné nájezdy, které jsme nevyužili,“ popsal hlavní kouč. „Myslím, že kdybychom nějakou šanci proměnili a dali z nich třeba alespoň dva góly, tak jsme odskočili a zápas vyhráli, skončil by jinak,“ byl si jistý Vladimír Kýhos.

Velkou překážkou pro nás byl Laco. A vůbec celá obrana Chomutova

Ve druhé třetině Piráti srovnali díky trefám z hole Jaroslava Mrázka a Dávida Skokana, kteří zajistili stav 3:3 před začátkem třetí části. „Domácí pak srovnali. Další rozhodující moment byl, když jsme dostali při naší přesilovce gól na 3:3. Bylo by daleko lepší jít do šaten za stavu 3:2, což se nestalo,“ smutnil hlavní třinecký kouč. Gól Dávida Skokana se datuje do čtyřicáté minuty, když chomutovský útočník obral o puk Vladimíra Draveckého a prostřelil Petera Hamerlíka do bližší šibenice. „Gól jedenáct vteřin před koncem třetiny je dost těžký na psychiku. Mužstvo jde okamžitě dolů,“ uvedl.

Třinec se celou sérii musel obejít bez gólového příspěvku velkých jmen, pozici střelce na sebe vzal v ocelářském dresu Cory Kane, jenž vstřelil tři góly. Jakub Petružálek, Martin Adamský a Tomáš Netík si připsali po jednom gólu, přičemž Martin Růžička, Kamil Kreps, Zbyněk Irgl a Tyler Redenbach se ani jednou neprosadili. „Myslím, že velkou překážkou pro nás byl Ján Laco. A vůbec celá obrana Chomutova. Bylo pro nás hrozně těžké dávat góly. Moc jsme jich nedali a myslím, že zkušení hráči, které máme, se měli více prosazovat,“ poukázal kouč na střeleckou neproduktivitu opor.

Celou čtvrtfinálovou sérii začali lépe Piráti, kteří si z třinecké WERK Areny přivezli na domácí led dvoubodové vedení po výhrách 2:0 a 4:3 v prodloužení. „Chomutov byl na první dva zápasy, co jsme hráli u nás doma, daleko lépe připravený. I po stránce té zarputilosti a bojovnosti. V tom nás předčil, proto ty první dva zápasy vyhrál,“ věděl Vladimír Kýhos. Třinec byl po základní části na druhém místě a tudíž vstupoval do série jako favorit. „Ne, Chomutov nás nijak nezaskočil, celou sezónu prokazoval výbornou výkonnost, takže já jsem očekával, že budou silní,“ prozradil.

Oceláři se po dvou domácích porážkách nevzdali a hned první duel v SD Aréně vyhráli. Druhé utkání ale patřilo domácím, kteří vyhráli v prodloužení a vedli už 3:1. „Druhý zápas, co jsme tady hráli. To bylo klíčové. Kdybychom srovnali na 2:2, měli jsme před šestým utkáním mečbol my,“ domníval se.

Čtvrté utkání a druhé v Chomutově bylo pod vedením Robina Šíra a Romana Mrkvy, kteří museli posoudit několik sporných situací. „Já to nebudu komentovat. Myslím, že to je jedno. To je koukání, víte kam,“ radši mlčel trenér, jenž za výrok po zmíněném čtvrtém zápase dostal pokutu. „O rozhodčích jsem vůbec nemluvil. Já jsem novinářům řekl, ať si udělají obrázek sami, aby si to i napsali sami. Takže mě to dost překvapilo, odvolám se proti tomu, protože to nemíním platit. Je to absurdní,“ rozlítil se Vladimír Kýhos.

Dlouhá prodloužení? Byl to nápor na psychiku, ale dá se s tím žít

Třinec měl ambice kolem Masarykova poháru, ke kterému se ani nepřiblížil, hráči, realizační tým a všichni fanoušci tak prožívají velké zklamání. „Mě zklamalo, jak jsme do play-off vstoupili. Očekával bych od týmu daleko větší zarputilost, srdnatost a bojovnost. Play off se bez toho nedá hrát, vždycky vyhraje ten, kdo je zarputilejší a bojovnější. Myslím, že to byl Chomutov, proto zaslouženě vyhrál,“ přiznal trenér, jenž získal s brněnskou Kometou stříbro a bronz. „Není to nic veselého, člověk je z toho samozřejmě smutný, protože jsme chtěli dokázat daleko víc, ale je to sport, nedá se nic dělat,“ smutnil s prázdným výrazem v očích.

Série mezi Chomutovem a Třincem přinesla historicky největší míru prodloužení, která trvala více než 120 minut. „Byl to na psychiku trochu nápor, protože všechny zápasy byly hodně vyrovnané, ale dá se s tím žít,“ ujistil šedesátiletý šéf střídačky. Aktuálně třinecký hlavní trenér má za sebou první ze dvou sezon, které podepsal před aktuálním ročníkem. „Nevím, jestli zůstanu, ale ještě mám na rok smlouvu,“ potvrdil. „Jasně, že mám chuť pokračovat. Hokej dělám rád. Sezóna byla z mého pohledu celkem úspěšná,“ uzavřel Vladimír Kýhos.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz