Životní sezona, hlásí král Vondrka. Mrzí ho, že nejede na MS

Foto: Karel Švec, cslh.cz

3. května 2017, 10:27

Adam Bagar

Prestižní titul Hokejista sezony se stal podruhé za sebou kořistí chomutovského hráče. Pomyslné žezlo převzal po Romanu Červenkovi další zkušený útočník, kapitán Michal Vondrka. "Hrozně mě to potěšilo, je to taková upřímná cena. Hlavně tím, že o ní hlasují samotní extraligoví hráči. Větší odborníci než oni podle mě nejsou," přiznává Vondrka, který se v uplynulém ročníku blýskl 60 body.

Fanshop

Chomutovský útočník má za sebou fantastickou sezonu. Už v dlouhodobé části zapsal 46 bodů za 23 branek a stejný počet nahrávek, dalších 14 bodů za deset gólů a čtyři asistence pak přidal ve vyřazovacích bojích a výrazně přispěl k historickému postupu Pirátů do semifinále. "Byla to náročná sezona, v níž jsem byl herně dost vytížený, za což jsem ale rád," říká Vondrka.

Toho trofej pro Hokejistu sezony 2016-17 pořádně potěšila. "Popravdě jsem to nečekal, ale že jsem stál na pódiu nebyla jenom má zásluha. Zasloužil se o to celý tým a moje pětka, ve které jsem hrál. Hlavně pak Ivan Huml, který k nám před sezonou přišel a strašně nám to sedlo," líčí Michal Vondrka, který si mimo jiné odnesl speciální tiket sázkové kanceláře Tipsport.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Za pět tisíc korun má v kursu 15:1 vsazeno na chomutovský titul v příštím extraligovém ročníku 2017-18. "Naposledy jsem sázel někdy před pěti lety. Bylo to za pár korun a zkusil jsem nějaký tenis. Myslím, že to vyšlo, ale horlivý sázkař určitě nejsem," usmívá se zkušený hokejista. A co by pak udělal s případnou výhrou 75 tisíc korun? "Tak to fakt vůbec nevím," přemýšlí.

Jeho Piráti sice vypadli v semifinále, ale Vondrka si nenechal ujít ani finálové boje. "Ještě loni jsem to nesledoval, ale letos jsem začal. Neříkám, že jsem koukal úplně na celé zápasy. Doma mám totiž děti, takže občas jen po oku. V Kometě mám moc dobrého kamaráda Kubu Krejčíka a hrozně jsem mu to přál. Byl jsem rád i za něj, že vyhráli titul," prozrazuje Vondrka.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Ten chce v televizi sledovat také MS, na němž mohl sám startovat. Trenér Josef Jandač ho měl dlouho v hledáčku. "Potřeboval jsem si odpočinout. Byli jsme domluveni, že si zavoláme. Pak jsme si tedy volali a sdělil mi, že není místo, což respektuju. Ale samozřejmě mě mrzí, že tam nejsem," přiznává chomutovský útočník, který za pár dní začne individuální přípravu.

A jaké jsou v Chomutově cíle pro příští sezonu? "Budou stejné jako letos, tj. dostat se do play off. Letos jsme jeli nad plán, po dvou zápasech s Mladou Boleslaví už nám nikdo nevěřil a my to dotáhli tak daleko. Byla výborná parta, sedlo si to a kluci makali," pokyvuje muž, jenž bude těžko opakovat čísla z uplynulého ročníku. "Byla to asi moje životní sezona," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz