Zima? Machovskému šla od nohou. Bližňák bude vzpomínat jen v dobrém

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Zážitek na celý život, na druhou stranu taky stejný boj o tři body jako v každém jiném zápase. První ze dvou extraligových Open Air zápasů nabídl skvělou podívanou, ve které stáli na straně poražených hokejisté Plzně. Začátek měli lepší než soupeř, jenže svoje vedení pak ztratili a na Kometu už dotahovali marně. „Atmosféra parádní, hokej z naší strany špatný,“ hlesl brankář indiánů Matěj Machovský.

Fanshop

Porážku si Západočeši přece jenom nepřipouštěli tolik, jako kdyby se hrál běžný zápas. Co si naopak musel Machovský v jeho průběhu hodně připouštět, to byla tuhá kosa. „Prostě musela přijít, není možné, aby pořád bylo čtrnáct stupňů. Byla mi zima od noh. Snažil jsem se hýbat, co to šlo. Ale jak se zpotí brusle a ponožka, pak to namrzne, tak s tím stejně nic neuděláte. To byste musel mít fény nebo něco takového,“ řekl gólman. Kometa ještě před zápasem vzdala hold válečným veteránům, a tak se na buly chvíli čekalo. „Úvod byl dlouhý. Čekali jsme, že se bude něco dít, ale jak byl člověk zpocený z rozbruslení a pak tam stál, vlezlo to pod kůži.“

Teploměr v poledne hlásil kolem mínus šesti stupňů. Střelci Komety v první třetině Machovského dlouho nemohli rozehřát, s obratem se už zapotil. „Když se hrálo na druhé straně, byla mi místy hodně velká zima.“ Jinak ale byly podmínky pro hokej příznivé. „Ani led nebyl o moc jiný. Možná trochu tvrdší tím mrazem, a taky se dělalo celkem dost sněhu, i když nesněžilo,“ pokyvoval.

„Bylo to fantasticky zorganizované, super kulisa, osmnáct tisíc lidí.“

Oba dva týmy měly za Lužánkami jen provizorní kabiny, na stadion se hokejisté dopravili z DRFG Areny. A hned po zápase mazali zase zpátky. Hráči v poli pociťovali zimu méně než gólmani, o to víc zase řešili výměnu propocených vrstev.

„Po každé třetině jsem to musel měnit za suché. Ale když jsme v tempu, tak jsme zahřátí, na to se vymlouvat nemůžeme,“ hlásil Mário Bližňák. Plzeňské fanoušky, kteří přijeli se velkém počtu a také přispěli k novému rekordu české extraligy, bodový zisk po porážce 2:5 zahřát nemohl. „Takový je hokej. Udělali jsme víc chyb než oni a prohráli jsme.“

Výsledek ale není to, na co by se za pár měsíců a let vzpomínalo. Kometa zkrátka přišla s exkluzivním zážitkem a zápas, který byl jen jedním z mnoha v průběhu Hokejových her, si musel užít úplně každý. „Je to super pro fanoušky i pro nás. V Americe to hrají na větších stadionech, tady byli lidi blíž a viděli všechno,“ těšilo Bližňáka. Na led byl skvělý výhled i z poslední řady, což mohou v NHL jenom tiše závidět.

Však taky obrázky z Brna rychle doletěly i za moře, kde mají se zápasy pod otevřeným nebem mnohem větší zkušenosti. Jenže český fanoušek se na rozdíl od toho amerického obešel bez dalekohledu. „Tady to bylo jako stadion, jenom bez střechy. Bylo to fantasticky zorganizované, super kulisa, osmnáct tisíc lidí. Budu na to vzpomínat jen v dobrém,“ hlásil plzeňský útočník.

Lužánky před sebou mají ještě druhý souboj Komety se Spartou, ale taky mládežnické zápasy, bitvu univerzit nebo federální derby ženských reprezentací. Až bude po všem, ostatní účastníci extraligy si začnou pohrávat se stejnou myšlenkou. Proč něco podobného neopakovat? „Je to fajn zpestření, mohlo by to být každý rok. Ale nemyslím, že každé město si to může dovolit, protože ne každé má takovou základnu fanoušků. Tady v Brně je to povedené. Bylo jasné, že se to naplní, a na Spartu určitě přijde ještě víc lidí,“ dodal Machovský.

Sestřih utkání Kometa Brno – Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz