Ze druhé ligy do KHL! Opavský obránce Černý se upsal Slovanu

Foto: Facebook HC Slovan Bratislava

Tak tohle je pořádná pecka! Bratislavskému Slovanu se upsal už osmý český hráč, zadní řady účastníka ruské KHL doplnil Tomáš Černý. Že vám to jméno nic neříká? Není divu. Dvacetiletý bek dosud působil ve druholigové Opavě. Ovšem teď uspěl na zkoušce v Říhově týmu, klub o tom informoval na Facebooku.

Fanshop

O něčem takovém se opavskému mladíkovi asi ani nezdálo. Jeho maximem dosud byla třetí nejvyšší soutěž. V posledních třech sezonách pravidelně nastupoval za Slezan, celkem v jeho barvách zaznamenal 101 startů a 14 bodů za pět branek a devět nahrávek.

Kromě něj se Slovanu upsali také o něco zkušenější beci Lukáš Kozák a Tomáš Voráček. „Na zkoušce v HC Slovan uspěla trojice Tomáš Voráček, Lukáš Kozák a Tomáš Černý. Všichni tři podepsali s klubem řádné kontrakty,“ potvrzuje klub na svém Facebooku.

Říha: Mazanec, Štěpánek a Janus ve Slovanu? To by byl velký luxus »

Slovan tak reaguje na bídnou situaci v zadních řadách. Trenér Miloš Říha má málo kvalitních obránců, dva nejzkušenější jsou stále na marodce. „Andrej Meszároš ani Michal Sersen pořád nejsou fit, na první trip s námi asi nepojedou. Ale doma už by hrát mohli.“

KHL začíná už příští týden, bratislavský klub čeká ostrý start na ledě našlapaného Petrohradu. „Je těžké skládat mužstvo týden před ligou. Vaříme z toho, co máme, ovšem sehranost hráčů ještě není na takové úrovni, jak bychom si představovali,“ přiznává Říha.

Trenér Říha po ostudné generálce: Někteří na tu kvalitu nestačí

Jeho tým není v optimální pohodě, v generálce na ligu ostudně podlehl Banské Bystrici jasně 2:5. „Děláme pořád stejné chyby. Někteří nestačí na tu kvalitu a nestačí reagovat na obranu,“ mrzí zkušeného lodivoda, který má k dispozici už osm českých hokejistů.

Před obránci Tomášem Voráčkem a Tomášem Černým se Slovanu upsali také brankáři Marek Mazanec s Jakubem Štěpánkem a útočníci Jan Buchtele, Michal Řepík, Radek Smoleňák nebo Lukáš Kašpar. Trenérem gólmanů je navrch další Čech Rostislav Haas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz