Zavánělo to průšvihem, líčí Bulíř. Pak Liberec ukázal parádní obrat

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

13. září 2017, 17:16

Jan Kousal

Souboj dvou týmů, které se v minulém kole neprosadily, zhlédli diváci v liberecké Home Credit aréně. Ještě pět minut před koncem to na severu Čech vypadalo na ponurý večer bez bodového zisku, famózní obrat na poslední chvíli však Tygrům zajistil vítězství. „Máme týmového ducha,“ těšilo jednoho z lídrů šelem Michala Bulíře.

Fanshop

V neděli neskóroval Zlín za celých šedesát minut. Tentokrát stačila Beranům polovina první třetiny k tomu, aby šokovali Bílé Tygry dvěma góly. „Prohrávat 0:2 není na psychiku moc dobré,“ líčil pocity z liberecké kabiny Michal Bulíř. Jeho slova potvrdil i spoluhráč Jan Stránský. „Inkasovali jsme z prvních dvou akcí,“ mrzelo ho.

O přestávce před závěrečnou periodou se ale cosi změnilo. „Říkali jsme si, že půjdeme jednoznačně zvítězit a že neprohrajeme. Všichni jsme tomu věřili. Nebyl nikdo, kdo by to utkání nechtěl vyhrát,“ poodkryl Bulíř.

Svěřence Filipa Pešána nastartoval k obratu Jan Stránský, který tajemství svého úspěchu viděl jasně. „Nacvičená herní situace z tréninku! Snažíme se tlačit do brankoviště a sklepávat nahozené puky,“ popsal drobný střelec ve službách Liberce. „Že se to povedlo mně? Asi jsem stál na správném místě,“ culil se Stránský.

Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, usmívá se Stránský

A konec? To byla liberecká pohádka. Čtyři minuty před koncem srovnal Bulíř a v poslední minutě rozhodl Lakatoš. „Pomohla přesilovka. Ta je položila. Pak už to jen zabetonovali, ale Laky to naštěstí trefil,“ pokyvoval uznale Stránský, který na závěr dodal: „Zlín neměl ve třetí části tolik bránit.“

Nadšení po konci utkání neskrýval ani Bulíř. „Všem fanouškům jsme dokázali, že umíme zápas otočit,“ těšilo ho nejvíc. „Ale zavánělo to průšvihem!“ To Libor Kašík prožíval úplně opačné pocity. „Jdeme do všech zápasů s tím, že chceme sbírat body. Víme, že v Liberci se jich moc nenakrade. Bohužel se nám to nepovedlo a mrzí to,“ kroutil hlavou zlínský gólman.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz