Zastoupil Hrubce a vychytal výhru. Stav 0:3 už by byl kritický, ví Hamerlík

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

20. března 2017, 12:51

Daniel Ježek

Čtvrtfinálová série mezi Oceláři a Chomutovem se přesunula na sever Čech, v SD aréně se pokračovalo za stavu 2:0 pro domácí Piráty. Chomutovští byli také ve třetím zápase velmi blízko k výhře, v prodloužení je ale zastavila tyč třinecké branky. Oceláři nakonec dotáhli duel do vítězného konce a stáhli náskok Pirátů. Na výhře se velkou měrou podílel brankář Peter Hamerlík, který zastoupil Hrubce a vychytal Slezanům výhru.

Fanshop

Máte první výhru, jaký byl třetí duel?
Utkání bylo velmi podobné předcházejícím zápasům. My měli tlak, oni hráli velmi dobře a organizovaně do obrany. Velmi těžce jsme se prosazovali, oni zase čekali na brejky. V podstatě to bylo to stejné, co jsme měli možnost vidět v předchozích utkáních. Hrají organizovaně a velmi jednoduše, nijak si to nekomplikují. Zatím máme problém se prosadit.

Chomutov ve druhé třetině rychle otočil vývoj. Co se vám v tu dobu honilo hlavou?
Moc nepřemýšlím nad tím, co bude za minutu, dvě, tři. Bylo to plus minus v polovině zápasu, já se soustředil na svůj výkon, abych co nejvíc pomohl týmu. Bylo vidět, že ty branky s námi trochu zacloumaly, ale jsem rád, že se nám povedlo vrátit do zápasu a otočit jej. V prodloužení jsme vyhráli se štěstím, stav 0:3 by ale už byl kritický.

V Chomutově jste letos dvakrát prohráli po nájezdech. Nemyslel jste na ně?
Když jsem v bráně, tak ne. Ze střídačky samozřejmě člověk uvažuje jinak a může nad tím přemýšlet. Hokej je velmi rychlá hra. Pět vteřin před koncem můžete mít buly v pásmu soupeře a ještě z toho dostat gól. Proto se soustředím jen na hru, takže jsem na nájezdy vůbec nemyslel. Až vlastně po poslední siréně zápasu, pak už člověk může začít přemýšlet.

V prvních dvou zápasech chytal Šimon Hrubec. Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do branky?
Bavili jsme se o tom hned další den po druhém utkání, já věděl, že ta alternativa tady je a od té doby se připravoval. Jarda Kameš (trenér brankářů Třince, pozn. red.) mi v sobotu říkal, že půjdu do brány. Takže už jsem s tím počítal a jsem velmi rád, že se povedlo zvítězit.

Mohl rozhodnout, ale trefil tyč. Tlačil jsem puk očima, přiznává Sklenář »

Večer vás čeká čtvrtý zápas, co od něj čekáte? Bude psychická výhoda na vaší straně?
Čekám, že to opět bude stejný zápas, jako ty dosavadní. Mají dobře zorganizovanou hru, nic si nekomplikují, Jánko jim navíc chytá fantasticky. Myslím, že uvidíme opět to, co jsme již viděli. Bude to velký boj.

Do Chomutova vás přijely podpořit dva autobusy fanoušků, co byste jim vzkázal?
Tímto bych jim chtěl velmi poděkovat, přeci jen Chomutov není blízko a my si velmi vážíme, že absolvovali tuhle dlouhou cestu. Na ledě to je velmi slyšet, hodně nám to pomáhá. Velmi jim děkujeme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz