Zase nejisté léto. Kadaň posílí mistři z Jihlavy, ale jde do neznáma

Foto: Petr Kozelek

Léto 2015 v Kadani? Hodně neklidné období. „No, ono to nebylo neklidné období... To vlastně nebylo žádné období. Nepočítalo se s tím, že by se Kadaň mohla v první lize objevit," netajil se trenér Jaroslav Beck.

Fanshop

O dvanáct měsíců později se situace opakovala.

Přitom ještě v březnu se zdálo, že se Kadaň na ročník 2016/2017 dobře připraví a že už se nebude opakovat scénář z předchozího léta, kdy tým vznikal hodně narychlo, a příprava tak neproběhla ideálně. Právě v březnu totiž Trhači s předstihem oznámili, že ve WSM Lize přidají devatenáctou sezonu v řadě.

Jenže nakonec bylo vše jinak.

Až do začátku školních prázdnin se bojovalo o budoucnost hokeje v Chomutově. A jak je dobře známo, oba kluby jsou úzce provázané. Byl to tedy zároveň boj o první ligu v Kadani.

Nevypadalo to dobře.

Na konci června však přišla zpráva, na kterou se čekalo několik týdnů – Kadaň zůstává ve WSM Lize.

„Bylo to velmi složité a dramatické období. Letošní sezona je pro nás velká neznámá."

Stejně jako minulé léto tak Jaroslava Becka a jeho svěřence čekalo hodně práce.

„Bylo to velmi složité a dramatické období," ohlédl se Beck pro klubové stránky za prvními měsíci letní přípravy. „Řada juniorů nebyla pod smlouvou, takže byli nuceni zajistit si práci. Musí se nějak živit. Bylo tedy nemožné docílit nějakého organizovanějšího systému tréninků."

Ve třech z předcházejících čtyř ročníků se Kadaň podívala do play off. Teď to bude mít kvůli zneklidňujícím dohadům hodně těžké.

„Letošní sezona je pro nás velká neznámá. Jdeme do značného rizika, protože současná WSM Liga je velmi kvalitní soutěž nabitá extraligovými hráči a velice dobrými hokejisty. Náš výběr bude mít plné ruce práce, aby svou existenci v této soutěži obhájil," řekl Beck před dvěma měsíci pro skkadan.cz.

Výsledky v přípravě zatím dobré nejsou. Kadaň prohrála všech sedm utkání. 

Osobnost týmu – Jaroslav Mrázek

V loňské sezoně stihl za Kadaň 25 zápasů, ve kterých získal patnáct bodů. Pak odešel do Kladna, v play off ani v baráži mu však nepomohl. Stáhl si ho totiž Chomutov. V organizaci Pirátů bude třicetiletý obránce působit i letos. Prozatím se s ním počítá na farmu v Kadani.

Foto: Petr Kozelek

Analýza

Brankáři: Jan Strmeň a Tomáš Král to budou mít v brankovišti Chomutova vzhledem k příchodu Jána Laca těžké. Dá se tedy očekávat, že se budou dělit o vytížení v prvoligové Kadani. Trhači tak mají otázku gólmanů, zdá se, vyřešenou. A velmi zajímavě. 

Obránci: Defenziva Kadaně nevypadá na papíře vůbec špatně. Jaroslav Mrázek patří k nejlepším obráncům soutěže. Duší týmu je důrazný pětatřicátník Jakub Trefný. Z mladých hráčů vyčnívají Šimon Szathmáry, vnuk legendárního Jana Suchého, a Dominik Tejnor. Z Karlových Varů přišel loňský mistr s Jihlavou Denis Šimek. Z Chomutova by se mohli v Kadani čas od času objevit Radek Havel nebo Lukáš Chalupa. V minulém přípravném utkání si za Severočechy zahrál host z Energie Jan Tomeček.

Útočníci: Loni vybojovali s Jihlavou prvoligový titul, teď budou pomáhat Kadani – Tomáš Harkabus, Ondřej Beránek a Martin Kohout. Za Duklu si zahráli také David Gríger s Jakubem Flekem. I oni by se alespoň v pár utkáních měli objevit v dresu Trhačů. V Kadani působí také Martin Osmík. Na sever Čech se navíc vrací Jaroslav Kůs. Útok by ještě mohl posílit exlitoměřický Jan Berger. Z loňského kádru zůstává Darek Hejcman. V přípravě už si za Kadaň zahráli i Jakub Chrpa nebo Matěj Zadražil.

Klub: Byl to kolorit předcházejících sezon – Kadaň odstartovala výborně, pak se propadala tabulkou a v play off hrála s výrazně osekaným kádrem. Přesto soupeře trápila. Letošní ročník WSM Ligy by měl být ale kvalitnější a vyrovnanější než kdy dřív. Kadaň se třeba podívá do play off, stejně tak ale může tým vedený Jaroslavem Beckem bojovat o záchranu. 

Soupiska

Brankáři: Tomáš Král, Jan Strmeň, Tadeáš Dvořák, Štěpán Lukeš, Michal Danylec

Obránci: Jaroslav Mrázek, Jakub Trefný, Šimon Szathmáry, Dominik Tejnor, Denis Šimek, Jan Tomeček, Tomáš Kvapil, Antonín Drobný, Jan Walter, Lukáš Blaha, Robert Černý, Václav Cestr

Útočníci: Jaroslav Kůs, Martin Osmík, Tomáš Harkabus, David Gríger, Jakub Flek, Martin Kohout, Jakub Chrpa, Jan Berger, Darek Hejcman, Matěj Zadražil, Ondřej Beránek, Adam Kellerstein, Aleš Macháček, Petr Macháček, Šimon Petráš, Tom Ringler, Martin Strunz, Martin Šťovíček, Jiří Tupý, Dominik Vaněk, Radek Veselý, Lukáš Vrána, František Wágner

Přestupy

příchody: Tomáš Král (Slavia), Michal Danylec (jun. Chomutov), Tomáš Kvapil (Frýdek-Místek), Denis Šimek (Jihlava), Jaroslav Mrázek (Chomutov), Jan Walter (jun. Plzeň), Ondřej Beránek (Jihlava), Jakub Flek (K. Vary), David Gríger (K. Vary), Tomáš Harkabus (Jihlava), Martin Kohout (Jihlava), Jaroslav Kůs (K. Vary), Martin Osmík (K. Vary), Šimon Petráš (jun. Plzeň), Jiří Tupý (jun. Chomutov), Jan Tomeček (K. Vary), Matěj Zadražil (K. Vary), Jan Berger (Litoměřice)

odchody: Jakub Čech (Poruba), Kamil Charousek (Most), Martin Rohan (K. Vary), Roman Chlouba (Slavia), Jaromír Kverka (Slavia), Martin Kadlec (Slavia), Nicolas Hlava (Chomutov), Martin Sloboda, Václav Kolářík, Daniel Novák, Danko Deveri (Kitzbühel), Martin Weinhold (K. Vary)

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Jaroslav Kůs
Loni odehrál za Kadaň 18 zápasů, ve kterých získal stejný počet bodů. Jeho výkony zaujaly Karlovy Vary, kde dohrál zbytek sezony. Ani na západě Čech si nevedl špatně – v 51 utkáních zapsal 28 kanadských bodů. Teď se ale vrací do WSM Ligy. V Kadani si chce říct o místo v sestavě Chomutova.

Jaroslav Kůs.

Jaroslav Kůs. | Foto: Petr Kraus

Koho sledovat? Tomáš Harkabus
Měl by převzít roli tahouna týmu, ač je mu stále dvaadvacet let. Jak se s vysokými očekáváními popere? Tedy – pokud nakonec nezůstane v Karlových Varech.

Citelný odchod – Roman Chlouba
Roman Chlouba má čich na góly, přesto mu Chomutov nenabídl prodloužení smlouvy. Pětadvacetiletý útočník tedy nepokračuje ani na jeho farmě v Kadani. Nově hraje za Slavii Praha. 

Trenéři – Jaroslav Beck a Josef Dušek
Jaroslav Beck patří k nejrespektovanějším trenérům soutěže – s Kadaní se navzdory mladému kádru a velké rotaci na soupisce podruhé v řadě držel v polovině tabulky. Dobře se doplňuje se svým kolegou Josefem Duškem.

Foto: Petr Kozelek

Přípravné zápasy
Kadaň 2:3 Most
Kadaň 2:7 Litoměřice
Kadaň 1:6 Ústí n/L
Bremerhaven (NĚM1) 2:1 Kadaň
Most 3:2 Kadaň
Ústí n/L 2:1 Kadaň
Benátky n/J 4:3 Kadaň
Litoměřice : Kadaň (31. srpna)
Kadaň : Benátky n/J (1. září)

Chronologická umístění
2009/2010 – 8. místo
2010/2011 – 12. místo
2011/2012 – 12. místo
2012/2013 – 5. místo
2013/2014 – 12. místo
2014/2015 – 9. místo
2015/2016 – 9. místo

Předcházející prvoligová preview:

» HC Frýdek-Místek
» HC Most
» HC Benátky nad Jizerou
» SK Horácká Slavia Třebíč
» HC Stadion Litoměřice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz