Září i bez Bukartse. Naše rozdělení muselo přijít, ví Holík

Foto: hokej.zlin.cz

Důležité body v boji o play-off, oddechli si ve Zlíně. Ale jen lehce a na chvíli. Makat se bude dál. Ševci sice v přímém souboji o 10. místo zdolali Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení, ale týmy kolem nich dokázali bodovat též. Utkání rozhodl v prodloužení spíše sváteční střelec, obránce Dalibor Řezníček.

Fanshop

„Hráli jsme na konci na tři beky. Skočil jsem tam, hned jsem to dostal, bylo tam volno a trefil jsem to," popisuje svou trefu zlínský obránce, který dostal před boleslavskou bránou hromadu místa i času. „Taky mě to překvapilo. Číhal jsem tam, viděl jsem, že by tam mohl být prostor. Najel jsme si, Chýťa (Filip Chytil) mi to skvěle dal a já už jsem to jenom zakončil," těší Řezníčka.

„Byl to důležitý zápas. Dostali jsme nešťastný gól, takže jsme museli dotahovat. Boleslav bránila, což taky nebylo jednoduché, ale naštěstí jsme vyrovnali a překlopili to na svou stranu," usmíval se pětadvacetiletý hráč, jemuž se po návratu ze Znojma bodově velmi daří. Ve 12 zápasech posbíral už dva góly a pět asistencí. Dosud je jeho maximum 11 kanadských bodů za sezonu. „Někdy je to otázka i trochu štěstíčka. Já to takto neřeším. Snažím se hrát co nejlépe to jde a trenéři mi dávají důvěru. Snad to tak jenom půjde dál," doufá.

Velký podíl na výhře Zlína měl jejich elitní centr Petr Holík. Ten si připsal gól a dvě asistence. „Jak se začalo dařit týmu a pomalu se zvedal, tak ta pohoda narostla, začalo se bodovat a to potom naskočí i ty individuální body," přemýšlí nad svou aktuální formou zlínský centr. Ten v posledních devíti zápasech bodoval hned v osmi. „Od začátku sezony šla forma nahoru. To pociťuji. Jak vidíte, tak se teď daří bodovat a doufám, že to vydrží," přeje si.

„Naše rozdělení muselo přijít, protože se nám nedařilo ani jednomu. Musel přijít nějaký impuls."

Holíkovi se začalo dařit poté, co ho trenéři oddělili od Robertse Bukartse. „Naše rozdělení muselo přijít, protože se nám nedařilo ani jednomu. Musel přijít nějaký impuls. A jak jsme se rozdělili, tak se třeba dařilo mu, ale nedařilo se mě a teď se to otáčí. Já jenom čekám, kdy to půjde oběma," usmívá se Holík, jenž bude vyhlížet nominaci národního týmu na EHT. Minule musel odmítnout, jelikož měl zraněná záda.

„Já bych i minule jel, ale kdybych jel, tak bych tam vypadal, že tam nemám co dělat. Pomalu ani tady klukům jsme nepomáhal. Takže to jsem tehdy fakt nemohl jet. Teď když přijde pozvánka, tak rád pojedu a budu doufat, že se tam ukážu," přemítá zlínský centr, jenž očekává tuhý boj o play-off až do posledních kol. „Bude to drama. Týmy kolem nás bodují taky. Bude to hodně těžké. Asi bychom neměli řešit kolik ztrácíme na koho bodů. Musíme sbírat každý bod a na konci se podívat na tabulku. Budeme dělat vše pro to, abychom v desítce byli," slibuje Holík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz