Zagrapan se do Zlína nevrátí. Hrát bude ve švýcarském Winterthuru

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Marek Zagrapan comeback do české extraligy neohlásí. Třicetiletý hokejista byl na zkoušce ve Zlíně, nakonec ale míří do Švýcarska. Slovenský útočník podepsal roční smlouvu s Winterthurem, účastníkem tamější druhé nejvyšší soutěže. Informovaly o tom oficiální stránky švýcarského klubu.

Fanshop

Zlín zatím Zagrapanův odchod nekomentoval. Zřejmě se tak stane na pondělní tiskové konferenci, kde vedení klubu představí novinky v hráčském kádru.

Zagrapan strávil minulou sezonu v Popradu – v 58 zápasech slovenské extraligy zaznamenal 15 gólů a 21 asistencí.

V české nejvyšší soutěži naposledy působil v ročníku 2013/2014, kdy nastupoval za Třinec a později za Kladno, s nímž zažil pád do první ligy. Následovalo dvouleté angažmá v EBEL a už zmíněný rok v Popradu. 

Ač je rodákem z Prešova, Marek Zagrapan odehrál ve Zlíně několik sezon v mládežnických týmech. K pěti zápasům nakoukl i do áčka, za které debutoval už v šestnácti letech, a vytvořil tím klubový rekord.

V roce 2004 odešel do zámoří, kde se přes juniorskou QMJHL a farmářskou AHL pokoušel prosadit do NHL. Startu v nejslavnější hokejové lize světa se ale nedočkal a uchýlil se do ruské KHL.  

Dále má zkušenosti z finské SM-liigy a teď si vyzkouší i druhou nejvyšší švýcarskou soutěž. V EHC Winterthur bude společně s Francouzem Kevinem Bozonem jediným cizincem.

Aktuální kádr Aukro Berani Zlín

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.

Obránci: Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Oldřich Horák, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci: Roberts Bukarts, Filip Chytil, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Antonín Honejsek, Jiří Karafiát, Pavel Klhůfek, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, David Šťastný, Jan Václavek, Ondřej Veselý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz