Z kanadského kouče jde velký respekt, říká český kat Konrád

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

24. srpna 2017, 9:29

Adam Bagar

Olomoucký brankář Branislav Konrád opět potvrdil, že se mu na třineckém ledě daří. Především díky jeho bezchybnému výkonu brali Slováci pod Javorovým fotbalovou výhru 2:0! "Chytalo se mi výborně," usmívá se český kat, který pochytal všech 34 střel a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Fanshop

Devětadvacetiletý gólman se měl v úvodu střetnutí co ohánět, mladý český výběr ho v prvním dějství zasypal šestnácti střelami. "Trošku jsem čekal, že na nás nastoupí. Hned jsem si říkal, že je to mladé mužstvo, které bude létat. Přesně se to potvrdilo a dělalo nám to velké problémy," přiznává brankář extraligové Olomouce.

"Každý by chtěl jet na olympiádu. To se nám, co hrajeme v Evropě, podaří třeba jednou za život. Ale je to daleko, teď na to nemyslím."

Několikrát si na něm vylámal zuby aktivní David Kaše, slovenská zeď kotouče přitahovala jako magnet, ztroskotávali na ní další a další hráči. "Jakmile se gólman na začátku chytí, tak je to fajn. Když chytnete pár střel, dostanete se do tempa a cítíte mnohem lépe. Celé utkání se mi chytalo výborně," prozrazuje Branislav Konrád.

S většinou hráčů z Jandačova týmu se potkává v elitní tuzemské soutěži. "Všechny ty kluky znám podle jména, ale málokoho tak, že na mě jede a vím, že je to právě on. Je to tak lepší. Neřeším, kdo to je, a soustředím se jenom na jeho hokejku. Jen když na mě šel Hermoš (Jakub Herman, pozn. red.), tak jsem o něm věděl," říká.

Hvězda utkání Branislav Konrád: Na Čechy jsem se těšil

V Třinci se Konrádovi pravidelně daří, už s Olomoucí tam dokázal párkrát vyzrát na Oceláře. "Je tady menší kluziště, což mi vyhovuje. Musím přiznat, že jsem se těšil. Chytalo se mi výborně," líčí spokojený gólman, který zlikvidoval všech 34 českých střel, zapsal čisté konto a při výhře 2:0 byl vyhlášen nejlepším hráčem střetnutí.

"Ve druhé části jsme to zkonsolidovali, ve třetí už hráli parádně dozadu," chválí své spoluhráče Konrád, který měl i potřebné štěstí. "Hlavně v první třetině to tam lítalo, v přesilovkách to hráli výborně před brankou. Měl jsem hodně práce, abych vůbec viděl puk. Ale i s přispěním kluků se nám podařilo udržet nulu," oddechuje si.

Aspoň jednu šanci jsem měl proměnit, smutnil David Kaše

Slováci se poprvé představili pod taktovkou kanadského trenéra Craiga Ramsayho, který vede tréninky pochopitelně v angličtině. "Mluví dost pomalu a srozumitelně, takže si myslím, že mu rozumí úplně každý. Jde z něj velký respekt, oproti minulým letům mají tréninky vysoké tempo. Dělá se systém, systém a znovu systém."

Branislav Konrád si svým výkonem řekl o další pozornost. A v olympijské sezoně se mu to díky neúčasti hráčů z NHL na vrcholné akci může hodit. "Každý by chtěl jet na olympiádu. To se nám, co hrajeme v Evropě, podaří třeba jednou za život. Ale je to daleko, teď na to nemyslím. Za čtyři měsíce se může stát cokoliv," zakončuje.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz