Z hokejistů se stali házenkáři. Litvínov si zahrál s Černými anděly

Foto: hcverva.cz

3. srpna 2017, 17:04

Adam Bagar

Hokejisté Litvínova si velmi netradičním způsobem zpestřili přípravu na nový extraligový ročník 2017-18. Svěřenci trenéra Radima Rulíka si v Mostě zahráli házenou, a to rovnou s nejlepšími českými házenkářkami posledních let, hráčkami Baník Most – Černí andělé.

Fanshop

Středeční exhibice proběhla v mostecké sportovní hale. Dvanáctka litvínovských bojovníků si na úvod zahrála proti Černým andělům, v netradiční pětiminutové partii podlehla 3:5. Vzápětí se týmy promíchaly a sehrály čtyřicetiminutový zápas, bílý tým podlehl černému 14:19.

Z party kolem zkušeného kouče Radima Rulíka se netradiční akce účastnili Karel Kubát, Jiří Gula, Martin Franc, Martin Kokeš, Lukáš Válek, Ondřej Jurčík, Jan Bečvář, Josef Jícha, Josef Myšák, Patrik Spěšný, Marek Baránek či Richard Nejezchleb, který na palubovce válel.

Mladý útočník, který velkou část loňské sezony promarodil, překvapil tvrdými a technickými střelami nebo výskoky, však také z hokejistů zapsal nejvíc branek. „A to jsem házenou nikdy nehrál. Možná někdy na základní škole, ale to si nevybavuju,“ řekl pro Mostecký deník.

Ačkoli se hrálo v přátelském duchu, bylo k vidění také pár ostřejších chvilek, při jedné z nich Marek Baránek dokonce zboural mosteckou Michaelu Borovskou. „Hned jsem se omlouval,“ uvedl po nechtěném střetu. Ovšem ani české mistryně podle něj nehrály úplně nejčistěji.

„Překvapilo mě, jak do toho holky v útoku šly. Tahaly, strkaly, čekal jsem to asi víc v klidu,“ smál se na klubovém webu Baránek, který si exhibici užíval a vstřelil dokonce pár gólů. „Na začátku jsme se toho docela báli, ale musím říct, že nakonec to bylo docela dobré,“ líčil.

Při náročném středečním programu to bylo pro Rulíkovy svěřence příjemné zpestření. „Ráno jsme měli trénink, pak jsme absolvovali Wingate test a nakonec ještě házená. Říkal jsem si, že to bude hrozný den, ale zpříjemnilo mi ho to. Super akce,“ zakončil spokojený Baránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz