WSM Liga vítá další osobnost. Motoru se upsal Zdeněk Kutlák

Foto: Instagram EHC Red Bull Salczburg

České Budějovice chtějí do extraligy, a proto přivedly další velké jméno – ze Salcburku se vrací sedmatřicetiletý obránce a odchovanec Zdeněk Kutlák. Někdejší reprezentant odehrál v minulé sezoně EBEL třicet utkání s bilancí 1+7.

Fanshop

Kutlák se s Motorem dohodl na roční smlouvě. „Jsme rádi, že konečně nastal čas, kdy Zdeněk může své nepřeberné zkušenosti zúročit zase doma," řekl klubovým stránkám generální manažer Stanislav Bednařík. „S tím, co má za sebou, a díky svému poctivému přístupu by měl být přirozeným lídrem mužstva, které chce vrátit do Českých Budějovic extraligu."

Kutlák hrál za České Budějovice naposledy v sezoně 2006/2007. Poté působil ve Švýcarsku (Ambri-Piotta, Davos), rok strávil v KHL (Slovan Bratislava) a poslední tři ročníky nastupoval za Salcburk, se kterým dvakrát vyhrál EBEL. 

S národním týmem získal stříbro na MS 2006 a má také bronz z MS 2012. Na začátku kariéry se pokoušel prosadit do NHL – Boston mu dal příležitost v šestnácti duelech (1+2). Mezi další Kutlákovy úspěchy patří zlato z juniorského šampionátu 2000. 

„Měl by být přirozeným lídrem mužstva, které chce vrátit do Českých Budějovic extraligu."

Kádr Motoru se po neúspěšné baráži obměnil. Skončili například Tomáš Nouza, Luboš Rob (Chomutov), Jakub Suchánek (Jihlava), Vladimír Škoda a z rodinných důvodů Michal Chovan (Zvolen).

Místo nich přišli obránce Ondřej Kachyňa a útočníci Martin Novák, Tim Crowder, Peter Galamboš a hlavně Václav Nedorost. Vedení klubu navíc jedná o příchodu centra do první formace. Zájem je také o pokračování loňského kapitána Filipa Nováka. O návrat do profesionálního hokeje se pak snaží mistr světa z roku 2010 Petr Gřegořek. Na zkoušce jsou také Miloslav Jáchym s Radkem Prokešem.

Aktuální kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, Jiří Patera, David Gába, Ondřej Bláha.

Obránci: Mitchell Fillman, Zdeněk Kutlák, Ondřej Kachyňa, Ján Mucha, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík, Petr Gřegořek (zkouška), Miloslav Jáchym (zkouška), Filip Novák (zatím bez smlouvy).

Útočníci: Jan Bárta, Tim Crowder, Miloslav Čermák, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš, Martin Heřman, Jakub Káník, Lukáš Květoň, Václav Nedorost, Martin Novák, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Filip Vlček, Radek Prokeš (zkouška).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz