Vzor stabilizovaného klubu. Přerov vhodně doplnil tým a může myslet vysoko

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Oproti minulé sezoně změnil Přerov svoje mužstvo nejméně ze všech prvoligových účastníků. Základ kádru zůstává téměř stejný jako ve dvou předcházejících ročnících.

Fanshop

Odchody Lukáše Vágnera, Rostislava Šnajnara či Jakuba Ižackého mohou Zubry mrzet, nejedná se ale o ztráty, které jsou nenahraditelné. Konec ofenzivního tahouna Marka Sikory už je citelnější. 

Ale i bez něj může mít Přerov silnější mužstvo než loni.

Pokračují Milan Procházka, Karel Plášek, Roman Pšurný, Tomáš Sýkora, Jiří Goiš i Lukáš Chmelíř s Jakubem Ferencem.

Zubři tým navíc vhodně doplnili: místo Luboše Horčičky přišel Juraj Šimboch a útok posílili Jakub Šlahař s Gregorem Koblarem. Když už tedy na Hanou někdo přišel, bylo to zvučné jméno, které tým potáhne.

Pokud se Přerovu vyhne marodka, a nebude se tak opakovat minulá sezona, mohl by vylepšit 7., respektive 8. místo z předchozích ročníků.

Osobnost týmu – Roman Pšurný

Žádný prvoligový tým by nepohrdl centrem, jakým je Roman Pšurný. V minulosti už několikrát dokázal, že jeho potenciál dosahuje padesáti kanadských bodů za základní část.

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (11/15): O brankářský post se Přerov obávat nemusí. Juraj Šimboch s Lukášem Klimešem totiž vytvoří jednu z nejsilnějších a nejvyrovnanějších dvojic ve WSM Lize. Bude zajímavé sledovat, jak se rozdělí o zápasovou porci. Na Hané se navíc může objevit Tomáš Štůrala, který má střídavé starty ze Zlína.

Obránci (7/15): Přerovské mužstvo opustili spolehliví beci Rostislav Šnajnar a Lukáš Vágner. Náhrada za ně zatím nepřišla žádná, o místo v sestavě však bojuje několik mladíčků. Někdo zkušenější by se každopádně Zubrům hodil – zvlášť, když se ze zahraničního angažmá nevrátil produktivní Jakub Grof. Elitním obráncem je dvoumetrový Jakub Ferenc a o přesilovky se stará veterán Lukáš Chmelíř. Cenné služby bude třetím rokem odvádět Martin Novotný, kterému odchod ze Šumperka evidentně prospěl. Služebně nejstarším hráčem týmu je Radomír Pala, jehož čeká už 14. ročník v přerovském áčku. Osmibodovou sezonu má za sebou odchovanec Mikuláš Zbořil. Pokračuje také slovenský bek Ľubomír Malina, který sice nesbírá moc bodů, zato má ale slušnou statistiku +/- a nenechává se zbytečně vylučovat. 

Útočníci (9/15): Efektivní spolupráce veterána Milana Procházky s elitním centrem Romanem Pšurným bude pokračovat. Novou smlouvu podepsal také Jan Berger, který po příchodu do Přerova dával skoro půl gólu za zápas. Karel Plášek a Tomáš Sýkora se musejí vyrovnat s odchodem loňského parťáka Marka Sikory. Mezi nadprůměrné prvoligové plejery patří Jiří Goiš, u protihráčů jeden z nejméně oblíbených hokejistů v soutěži. Hodně se očekává také od Jakuba Šlahaře, posily z nedalekého Prostějova. Šikovný útočník má za sebou čtyři sezony, v nichž nasbíral dvacet a více bodů. Přes tuto metu by se mohl dostat také Lubomír Kovařík, jehož přednosti jsou ale jinde než v produktivitě. Přestupovým trumfem může být slovinský reprezentant Gregor Koblar (zatím je na zkoušce). Další výkonnostní vzestup by měl nastat u mladíků Matouše Kratochvíla a Filipa Dvořáka. Přerovský útok je opravdu nabitý. 

Ostatní (7/10): Zubři mají stabilizovaný kádr, což je pro tým a atmosféru v kabině prospěšné. Hokejisté se navíc mohou opřít o věrné a hlučné fanoušky, kteří je ženou za úspěchem.   

CELKEM: 34/55.

Soupiska 

Brankáři: Juraj Šimboch, Lukáš Klimeš, Daniel Huf, Tomáš Štůrala (stř. starty).

Obránci: Lukáš Chmelíř, Jakub Ferenc, Ľubomír Malina, Martin Novotný, Radomír Pala, Mikuláš Zbořil, Jiří Běhal, Daniel Gazda, Michal Furch.

Útočníci: Milan Procházka (v jednání), Roman Pšurný, Jan Berger, Jiří Goiš, Tomáš Sýkora, Karel Plášek, Gregor Koblar, Jakub Šlahař, Lubomír Kovařík, Matouš Kratochvíl, Filip Dvořák, Šimon Kratochvíl, Jan Václavek, Jakub Navrátil, David Šťastný (stř. starty).

Změny v kádru

Příchody: Juraj Šimboch (Frýdek-Místek), Daniel Gazda (jun. Zlín, zkouška), Michal Furch (jun. Kometa, zkouška), Gregor Koblar (Lyon, zkouška), Jakub Šlahař (Prostějov), Jakub Navrátil (jun. Chomutov, zkouška).

Odchody: Luboš Horčička (Vsetín), Jiří Slovák (Nový Jičín), Rostislav Šnajnar (Znojmo), Lukáš Vágner (Třebíč), Jan Zahradníček (Frýdek-Místek), Marek Sikora (Havířov), Roman Dymáček (Brno), Luka Petelin (Klagenfurt II), Petr Kratochvíl (Třebíč), Tadeáš Král (Třebíč), Jakub Ižacký (Dunaújváros).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Juraj Šimboch
Slovenský brankář není v lehké pozici – v Přerově se od něj čekají podobné výkony, jakými zdejší fanoušky nadchnul během hostování v sezoně 2015/2016.

Juraj Šimboch.

Juraj Šimboch. | Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Citelný odchod – Marek Sikora
Každý hráč je nahraditelný, Marek Sikora má ale k oné nenahraditelnosti velmi blízko. V obou ročnících v Přerově získal přes třicet bodů a byl lídrem týmu. Z rodinných důvodů se vrátil domů do Havířova.

Koho sledovat? Jan Berger
Předchozí sezonu začal v Kadani a nevedlo se mu – v deseti zápasech za Trhače získal jediný bod. Ve druhé polovině základní části dal Bergrovi šanci Přerov. A to byl kauf! Osmadvacetiletý útočník na Hané ožil a v 29 zápasech dal třináct gólů. Dokáže na perfektní představení navázat?

Mohl by zazářit – Gregor Koblar
Dobré jméno si udělal v EBEL, loni odváděl solidní výkony ve francouzském Lyonu. Teď by se o Koblarovi mohlo hodně mluvit i v Česku. Slovincovo působení na Hané ale podle všeho ještě není dotažené.

Talent – Filip Dvořák
Dvořáka čeká první sezona, ve které už nemá status juniora. V té minulé získal sedm bodů a odehrál také dvě desítky zápasů za Kometu.

Trenéři – Kamil Přecechtěl a Petr Dočkal
Přecechtěl patří k nejzkušenějším trenérům ve WSM Lize – vedl například Olomouc či Prostějov. V průběhu loňské sezony doplnil v realizačním týmu Petra Dočkala, který v roce 2015 pomohl Zubrům k postupu do první ligy.

Petr Dočkal.

Petr Dočkal. | Foto: Jan Gebauer, flashfoto.cz

Přípravné zápasy
Přerov 3:0 Třebíč
Poruba 1:5 Přerov
Přerov 3:4sn. Vsetín
Přerov 1:0 Havířov
Přerov 7:5 Slavia 
Přerov 0:5 Znojmo 
Přerov 4:3pr. Zlín 
Vsetín 1:2 Přerov
Přerov 3:3 (nedohráno) Havířov
Frýdek-Místek 3:4sn. Přerov
5. září – Nový Jičín vs. Přerov

Chronologická umístění
2009/2010 – 2. liga (semifinále)
2010/2011 – 2. liga (semifinále)
2011/2012 – 2. liga (semifinále)
2012/2013 – 2. liga (semifinále)
2013/2014 – 2. liga (finále)
2014/2015 – 2. liga (postup)
2015/2016 – 7. místo
2016/2017 – 8. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz