Vzkříšení Pirátů? Nezbláznili jsme se a pořád věřili, hlásí Vondrka

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

11. března 2017, 10:39

Adam Bagar

Ačkoli jim po dvou domácích výprascích nikdo nevěřil, hokejisté Chomutova se ze dvou porážek rychle oklepali, zvládli obě střetnutí na boleslavském ledě a vynutili si klíčovou pátou bitvu! "Dali jsme do toho všechno, hráli srdcem a vyplatilo se. Mám z toho ohromnou radost," říká útočník Michal Vondrka, který po čtvrtečním tříbodovém vystoupení rozsekl páteční drama trefou ve vlastním oslabení.

Fanshop

Po domácích porážkách 1:7 a 1:6 by si na postup Pirátů nevsadili zřejmě ani ti nejvěrnější z řad fanoušků. Ale samotní hráči pořád doufali, že se do série mohou vrátit. Hlavně kapitán Michal Vondrka, který nabádal své spoluhráče, aby nevěšeli hlavy. "Přesvědčoval jsem kluky, že dále musí věřit a že pořád ještě můžeme uspět. Teď se o tom přesvědčili," těší zkušeného útočníka po dvou výhrách na horkém boleslavském ledě.

Ve čtvrtek Růžičkovi svěřenci zvítězili jasně 5:1, když rozhodli třemi góly z úvodní části. O den později už neměli tak dobrý začátek. V prvním dějství byli aktivnější Bruslaři, kteří se po trefě Jakuba Orsavy ujali vedení. "Ale šlo vidět, že jsme všichni pořád věřili a po inkasované brance jsem se nezbláznili. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli," líčí Vondrka. Chomutov ve druhé periodě přidal a dočkal se také gólové odměny.

Nejdříve vše propálil Juraj Valach a na konci druhé třetiny přišla chvíle Michala Vondrky, jenž se prosadil ve vlastním oslabení. "Po očku jsem ještě viděl Juru Valacha, možná jsem mu mohl nahrát, ale věřil jsem si. Ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí," říká ke své trefě mezi Maxwellovy betony. Časomíra se zastavila v čase 39:59,9. "Věděl jsem, že se blíží konec druhé části. Ale že to bylo tak těsné, to jsem netušil."

"I když kluci pak říkali, že po gólu ještě jedna, dvě sekundy uběhly, takže to reálně nebyla jen desetina. Padlo to trošku dříve," směje se Michal Vondrka, kterému se v Mladé Boleslavi daří. Trefil se tam ve všech zápasech tohoto ročníku. Tentokrát to byla branka pořádně důležitá a nakonec i vítězná. "Byl to gól do šatny, ten pokaždé soupeře trošku zaskočí," uvědomuje si po vítězství 2:1, o které se Piráti rvali až do konce.

"Škoda těch dvou tyček, závěr mohl být klidnější. Potom jsem jel sám na bránu. Nechtěli jsme vyloženě jen bránit, protože to se mnohdy nevyplácí. Vytvořili jsme si tam ještě dost šancí," ví Vondrka poté, co se Piráti udrželi ve hře o čtvrtfinále. "Kdo by chtěl končit po takhle vydařené sezoně. Celý rok jsme hráli suprově a pak si to pokazili dvěma domácími výsledky. Nezbývalo nám nic jiného než zabrat," líčí zkušený střelec.

"Hráli jsme srdcem, dali do toho všechno a vyplatilo se. Klíčové bude, abychom k té páté bitvě přistoupili stejně zodpovědně jako k zápasům v Mladé Boleslavi. Pokud budeme hrát to, co si řekneme a v čem jsme se dobří, pak máme šanci postoupit," věří čtyřiatřicetiletý útočník před klíčovou partií. Ta je na programu už v neděli od 15:30 na ledě Pirátů, kteří by se po případném obratu série střetli v další fázi play off s Oceláři.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz