Výtisk se odmítá vzdát zelené helmy, Radegast index ovládl i v září

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Radegast index, statistika sledující bojovnost a obětavost hráčů, zná prvního vítěze nového ročníku. Největším bojovníkem hokejové extraligy za měsíc září se nestal nikdo jiný než Jan Výtisk, obhájce celkového vítězství z loňské sezony. Ještě tři kola před koncem měsíce to na vítězství nevypadalo, pak však severomoravský bojovník nasadil do trháku a se 43 body si došel pro vítězství v zářijovém hodnocení.

Fanshop

V uplynulé sezoně Jan Výtisk statistiku Radegast index zcela ovládl. Právem tak do začátku nového ročníku naskočil v zelené helmě, symbolu hokejových bojovníků. I přestože mechanika byla pro letošní sezonu upravena a nově se za zablokované střely rozdává jen jeden bod, Jan Výtisk stejně statistice kraluje.

Vítkovický obránce pokračuje ve své pověstné hře do těla i letos, jeho schopnost blokovat střely soupeře se pohybuje na hranici sebeobětování. Také proto je první volbou vítkovických trenérů při oslabeních. Dalším důležitým prvkem Výtiskovy osobnosti je týmovost.

Otázky směřující k osobnímu hodnocení okamžitě stočí na celý mančaft. „Mě ať hodnotí jiní, osobně jsem rád za to, jak se týmu povedl začátek. Myslím, že Vítkovice mají nejlepší vstup za poslední dva, tři roky. Musíme si to udržet,“ říká vítěz Radegast indexu za měsíc září.

„Asi nebudeme nikoho přehrávat krásným hokejem, výsledky musíme urvat bojovností. Snažíme se hrát obětavě, což se projevuje třeba v Radegast indexu.“

Jan Výtisk během zářijových utkání stihl rozdat 18 hitů a zblokovat 23 střel. Pro srovnání – druhý muž Radegast indexu, sparťan Richard Nedomlel, se pyšní stejným počtem hitů a 16 bloky. V desítce nejlepších bojovníků měsíce září figuruje na sedmém místě další vítkovický obránce Lukáš Klok.

Že by si Výtisk vychovával nástupce? „Asi nebudeme nikoho přehrávat krásným hokejem, výsledky musíme urvat bojovností. Snažíme se hrát obětavě, což se projevuje třeba v Radegast indexu,“ vysvětluje urostlý matador a dá se říct, že dnes už legenda Radegast indexu.

Výtisk tak při nejbližším domácím utkání převezme tradiční zelenou helmu, ve které jsou oprávněni nastoupit vítězové měsíčního bodování. Stane se tak v pátek 6. října, kdy páté Vítkovice v rámci desátého kola doma hostí druhou Plzeň.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013-14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz