Vysoká pokuta pro Prostějov! Za porušení řádů zaplatí přes 132 tisíc

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Za závažné porušení Licenčního řádu jim hrozilo dokonce vyloučení ze soutěže. Ale na svazu je podrželi a k dořešení předali případ disciplinární komisi. Ta rozhodla o tom, že prostějovský klub musí zaplatit finanční pokutu ve výši 132 050 korun!

Fanshop

Prostějov se dopustil závažného porušení Licenčního řádu tím, že v Situační zprávě uvedl neúplné, respektive nepravdivé informace, a že ve stanoveném termínu neuhradil závazky vůči Českému svazu ledního hokeje.

Porušením Licenčního řádu se výkonný výbor ČSLH zabýval hned dvakrát. Nejdřív řádně 5. září, vzápětí mimořádně 17. září. Tehdy jednal dokonce o vyloučení Prostějova z WSM Ligy, ale klub ze soutěže nevyloučil.

Prostějov dlužil Matouši Venkrbcovi, svazu pak 92 tisíc

V prvním případě šlo o dluh vůči Matouši Venkrbcovi, ve druhém o dluh vůči svazu ve výši 92 tisíc korun, který tvořily neuhrazené pokuty za nezajištění povinností pořadatelské služby v bojích s přerovskými Zubry.

Pokuty 40 a 50 tisíc společně se dvěma poplatky za disciplinární projednání pak sice Jestřábi uhradili. Ale až potom, co k tomu byli vyzváni sekretariátem ČSLH s tím, že výkonný výbor jedná o jejich vyloučení z ligy.

Že o tom klub nevěděl? Termíny stanovuje Licenční řád

Případem se zabývala také disciplinární komise ČSLH, která odmítla obhajobu klubu, že o povinnosti úhrady pokut v určeném termínu nebyl informován. Odvolala se na Licenční řád, který termíny jasně stanovuje.

Za hrubé porušení řádů Jestřábi zaplatí pokutu 132 050 korun. „Částka byla stanovena jako součet pevné pokuty a procentuální pokuty, vypočítané z neuhrazené smluvní odměny vůči hráči,“ píše se v tiskové zprávě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz