Vypadla mi jména hráčů i trenérů, hlásí Radil. Po otřesu mozku už se cítí lépe

Foto: spartak.ru

12. září 2017, 13:08

Václav Jáchim

Začátky sezony ruské Kontinentální ligy bývají pro české hokejisty smolné. Loni si v úvodu soutěže vážně pochroumal rameno Michal Řepík, letos potkaly zdravotní potíže Robina Hanzla nebo Romana Horáka. Mimo hru je aktuálně také Lukáš Radil, útočník Spartaku Moskva utrpěl v duelu proti Minsku otřes mozku a činné služby se zatím ještě nevrátil. "Už se cítím mnohem lépe. Jsem pod dohledem lékařů, šlapu na kole, snažím se připravovat. Ale hrát budu moci nejdřív příští týden," hlásí český reprezentant v rozhovoru pro klubový web.

Fanshop

Bývalý hokejista Pardubic zahájil ve Spartaku třetí sezonu, zmíněný zápas s Minskem pro něj skončil hned v úvodu první třetiny. "Nahrával jsem puk a neviděl jednoho ze soupeřů, který ke mně přijel ze strany. Tím pádem jsem nestihl uhnout. Nechci říci, že to udělal schválně, ten hráč mě ramenem trefil do hlavy," popisuje situaci, která ho následně poslala na delší dobu mimo mantinely KHL.

V prvním okamžiku si Lukáš nepřipouštěl, že by mohlo jít o vážnější problém. "Spadl jsem na led. A když jsem se postavil, nepřišlo mi, že se stalo něco mimořádného. Cítil jsem se slušně. Ale pak to bylo horší. V určitý moment se mi udělaly mžitky před očima, pochopil jsem, že to není dobré. Po příchodu do šatny mi bylo dost špatně. Vypadla mi jména trenérů, spoluhráčů, lidí z realizačního týmu. Nemohl jsem si na žádné vzpomenout," popisuje.

Tenhle stav naštěstí brzy pominul. "Asi po hodině už to bylo lepší, cítil jsem se normálně, i když mě hodně bolela hlava." Lékaři Spartaku okamžitě nařídili převoz do místní nemocnice, kde účastník letošního mistrovství světa podstoupil podrobná vyšetření. "Diagnostikovali mi otřes mozku, ale přes noc jsem tam zůstat nemusel. Lékaři nařídili úplný klid a pustili mě domů," dodává.

Radil musel být trpělivý, podobná zranění jsou nebezpečná a nevyzpytatelná. Okolnosti tomu navíc chtěly, že Lukášovu srážku se soupeřem sledovali z hlediště jeho rodiče. "Za celou dobu, co hraju ve Spartaku, nikdy nepřijeli. Poprvé jim to do Moskvy vyšlo až teď, a zrovna se mi přihodil otřes mozku. Naši samozřejmě měli velký strach. Jak to šlo, zavolal jsem jim, rodiče pak pustili z lóže rodinných příslušníků a odjeli se mnou do nemocnice. Bohužel, hrát mě skoro neviděli. Když se ubezpečili, že budu v pořádku, za několik dní se vrátil do Čech," doplňuje.

Pro českého bojovníka nastala nucená pauza, během níž nesměl vyvíjet žádnou aktivitu. "Ze začátku jsem nemohl číst nebo se dívat na televizi, v podstatě jsem ani nemohl používat telefon. Měl jsem úplný klid," říká. Posléze už lékaři nebyli tak příšní. "Posedím u počítače, otevřu knížku. Pořád se hlídám, ale musím říci, že se cítím mnohem lépe. V podstatě normálně." C rámci možnosti také oprašuje kondici. "Chodím do šatny a šlapu na kole, ale jsem stále opatrný," zmiňuje.

Pokud všechno půjde dobře, příští týden by se Lukáš mohl vrátit do kolotoče KHL. "Trenéři a lékaři mi v neděli řekli, že s mužstvem poletím na trip. Hrát zatím nebudu. Zahájím tréninky na ledě, minimálně do 17. září se v utkání neobjevím. Pak uvidíme. Záležet bude na mých pocitech a také na rozhodnutí lékařů. Už se nemohu dočkat, až dostanu souhlas. Po hokeji se mi hodně stýská," dodává. Spartak bude Radilovu pomoc potřebovat, po osmi sehraných utkáních má osm bodů, což v tabulce Západní konference stačí na jedenáctou příčku. Osmička postupujících do play off má náskok tří bodíků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz