Vyhazov Rulíka nezabral. Je to klišé, ale musíme bojovat, ví Hunkes

Foto: hcverva.cz

Sérii pěti porážek v řadě se pokoušeli na domácím ledě přerušit severočeští Chemici proti našlapanému Brnu. Kometa ovšem do utkání vstoupila velmi dobře. Jakmile si vypracovala dvoubrankové vedení, dalo se tušit, že Verva ani tentokrát na body nedosáhne. Obhájci titulu si náskok pohlídali a natáhli vítěznou šňůru, naopak v Litvínově dál panuje mizerná nálada.

Fanshop

Utkání za kabinu Litvínova zhodnotil produktivní obránce Jiří Hunkes. „Máme špatně nastavené hlavy, nejdou ruce, nohy. Nic,“ smutnil po pátém prohraném utkání v řadě zkušený obránce.

Co se honí hlavou po další domácí prohře s Brnem?
Na Kometě je vidět, že hraje v pohodě. Od stavu 2:0 si to docela hlídali. Myslím, že od nás tam byla snaha něco s tím udělat. Ale nemohli jsme se dostat na dostřel, což vlastně trvalo až do konce utkání.

Ano, snaha na vás opravdu vidět byla, ale Brno je s dvougólovým vedením v zádech asi hodně těžké sousto…
To určitě. Možná kdyby nám tam něco spadlo ze začátku a oni to museli otevřít, dopadlo by to jinak. Dělali jsme, co jsme mohli, ale soupeř byl lepší.

Havlíček: 9000. gól Litvínova? K ničemu nám to nebylo

Co se změnilo po odchodu trenéra Radima Rulíka? Jiná cvičení na tréninku, něco dalšího?
Každý trenér má své věci. Určitý impuls to je. Někteří hráči hrají víc, někteří méně. Každý si sám musí vybojovat své místo v sestavě, doufám, že to začne zase fungovat. Kometa byla hodně těžký soupeř, nedá se nic dělat.

Jednu chvíli to vypadalo, že jste zjednodušili hru, pálili jste z každé pozice. Později už to ale zase bylo komplikované, ve starých kolejích. U vás to ale neplatí, asi jste měl nejvíc střel ze všech.
To je možné. Možná to bylo proto, že jsme hodně stříleli, ale k ničemu to nevedlo, tak jsme si to zase zkoušeli přihrávat do lepších pozic. Je frustrující, když střílíte zleva zprava, a soupeř jednou ujede s gólovým zakončením. Vůbec neříkám, že jsme byli lepší, ale zkoušeli jsme, co to šlo. Je to možná z přemíry snahy, že moc chceme, ale prostě to nejde.

Situace už je jednoznačně kritická. Jak z toho ven?
Musíme bojovat. Je to klišé, ale nevím, co jiného k tomu říct. Musíme vyhrát jeden zápas a třeba se ty hlavy přehodí. O tom je hokej, mít hlavu dobře nastavenou. U nás to teď neplatí. Kvůli tomu nám pak nejdou nohy, ruce, nestřílí, kam chceme. Situace není dobrá, ale sezonu bych v žádném případě nebalil. Zápasů je hodně, jeden ubojujeme, další vychytá brankář a klidně můžeme ještě do desítky.

Změnilo se klima v kabině po změně trenéra?
V kabině není špatné klima. Nikdo není poražený, všichni chceme bojovat, takže pořád stejné. Je to spíše na trénincích, v zápasech to můžete vidět i vy z tribuny.

Cítil jste tedy větší nasazení po novém impulsu?
Určitě je to něco jiného. Od začátku jsme tam létali, bojovali, ale bohužel se to nepovedlo.

V neděli vás čeká Plzeň, jak na ni?
Mají výborný tým, podobně jako Kometa. Hokejovostí je asi nepřehrajeme. Musíme létat, bojovat. A uvidíme, jak to dopadne.

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz