Vulgární skandování a předměty na ledě. Mora i Dynamo dostaly pokuty

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy znovu rozdávala tresty za vhazování předmětů na led a především vulgární skandování fanoušků na adresu rozhodčích i soupeře. Zatímco Litvínov a Hradec Králové dostaly jen napomenutí, Pardubice a Olomouc musejí zaplatit finanční pokutu ve výši 2 tisíce korun.

Fanshop

Dynamo dostalo pokutu za vhozené předměty na ledovou plochu při zápase s Brnem. Tamní fanoušci zaházeli led po obdržené brance v čase 57:19 a také po závěrečné siréně. „Vzhledem k množství vhozených předmětů muselo být utkání na dobu nezbytnou k úklidu přerušeno, po skončení utkání byl navíc vhozenou plastovou lahví zasažen do nohy jeden z rozhodčích,“ líčí předseda disciplinární komise Karel Holý.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Ten se zabýval také opakovaným hrubě vulgárním skandováním domácích diváků na adresu soupeře a rozhodčích v zápase Olomouce se Spartou. „Vulgarit na adresu sparťanů se fanoušci dopustili při různých herních situacích,“ říká Karel Holý, který vzhledem k množství případů potrestal olomoucký klub finanční pokutou ve výši dva tisíce korun. Přihlédl přitom k tomu, že se přestupku dopustil poprvé v sezoně.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Vulgární skandování zaznělo i v souboji Hradce Králové s Mladou Boleslaví. Fanouškům se na konci druhé části nelíbilo odpískané trestné střílení ve prospěch Bruslařů, což dali sudím slovně najevo. „Vzhledem k tomu, že šlo o první podobné provinění klubu v sezoně a jednání se v průběhu duelu neopakovalo, potrestali jsme klub napomenutím,“ sděluje Holý, který ke stejnému trestu sáhl i v případě Litvínova.

Foto: hcverva.cz

Severočeši vulgárně skandovali na dresu rozhodčích ve dvou případech. Nejdřív v čase 22:51 po zákroku na chomutovského brankáře Jána Laca a poté o devět minut později při vyhození kotouče mimo hrací plochu. „Jednání se pak v průběhu zápasu neopakovalo,“ hlásí předseda Holý, který se všemi případy zabýval na základě skutečností uvedených v zápisech o utkání. Situace byly doloženy i videozáznamem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz