Vsetín představil sedmou posilu: z Jihlavy přichází Filip Dundáček

Foto: Instagram HC Dukla Jihlava

28. června 2017, 20:50

Marek Hedbávný

Filip Dundáček je jedním z hráčů, kterým Dukla po postupu do extraligy neprodloužila smlouvy. Dvaadvacetiletý obránce si na nové angažmá počkal do konce června, kdy ho jako novou posilu ohlásil prvoligový Vsetín.

Fanshop

Dundáček mění působiště poprvé v seniorské kariéře. Předchozí tři sezony odehrál za áčko Jihlavy, která si 182 centimetrů vysokého beka vyhlédla v havlíčkobrodské mládeži.

V minulém ročníku nastoupil včetně play off a baráže k 73 zápasům, ve kterých se čtyřikrát zapsal mezi střelce a šestnáctkrát mezi asistenty. V základní části byl třetím nejproduktivnějším obráncem Dukly.

Někoho proto mohlo překvapit, že v jihlavských plánech pro příští sezonu Dundáčkovo jméno chybělo. Po všestranném bekovi nakonec sáhl ambiciózní nováček WSM Ligy.

„Filip je důrazný obránce, který se navíc nebojí hrát hokej," řekl klubovým stránkám jednatel vsetínského hokeje Daniel Tobola. „Ve svých dvaadvaceti letech má téměř sto utkání v první lize. Vnímáme ho i z dorostu a juniorky, kdy proti nám pravidelně nastupoval a věříme, že na Lapači uplatní svou důraznou hru a zároveň bude patřit mezi produktivní beky.“ 

„Věříme, že na Lapači uplatní svou důraznou hru a zároveň bude patřit mezi produktivní beky.“ 

Dundáček je třetí vsetínskou posilou do zadních řad: dosud přišli veterán Tomáš Frolo (Litvínov) a odchovanec Ondřej Holomek (Zlín/Havířov). Mezi další nová, respektive staronová jména patří gólman Luboš Horčička a útočníci Martin Podešva, Radim Hruška a Ondřej Slováček.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Martin Janáček, Radim Ostrčil, Michal Hryciow, Jakub Teper, Jiří Weintritt.

Útočníci: Radim Kucharczyk, Martin Podešva, Radim Hruška, René Kajaba, Dominik Pokorný, Ondřej Slováček, Vojtěch Šilhavý, Lukáš Finsterle, Tomáš Vávra, David Vítek, Adam Hořanský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz