Vsetín čeká Hodonín, Tábor jde na Vlky. Kdo urve derby na Vysočině?

Foto: Martin Pavík, hc-vsetin.cz

12. března 2017, 13:07

Adam Bagar

Kompletní dvanáctka favoritů, respektive lépe postavených celků po základní části, postoupila do další fáze play off druhé ligy. Jako poslední slavily postup Vrchlabí a Moravské Budějovice, naopak hokejisté Vsetína, Jablonce nad Nisou a Klatov absolvovali nejkratší možnou cestu. Valaši v semifinále narazí na Hodonín, Vlci ve čtvrtfinále změří síly s Táborem a Západočeši s Žihadly. První klání jsou na programu už v neděli 12. března, budou je řídit dva hlavní rozhodčí a k postupu stačí tři vítězství.

Fanshop

Poruba chce zlomit semifinálové prokletí, Hodonín už má splněno

9:0, 10:4, 8:2 a 8:3. Vsetín si ve čtvrtfinálové sérii s Kopřivnicí s chutí zastřílel, jako jediný se na východě radoval z postupu už po čtyřech zápasech a pošetřil tak síly na nevyzpytatelné Drtiče. Hodonín má postupem přes Opavu splněno, po čtyřech ročnících si zahraje semifinále a v něm může proti největšímu favoritovi na postup do WSM Ligy jen překvapit. Valachům podlehl ve všech pěti vzájemných zápasech v sezoně, ovšem v posledních třech je dokázal potrápit. Radim Kucharczyk se v play off blýskl už 13 body.

Zajímavá bude na východě také série ambiciózní Poruby s Šumperkem, který ještě loni hrál ve druhé nejvyšší soutěži. V play off se střetnou vůbec poprvé v historii. RT TORAX, jenž marně o finále usiloval už v předchozích čtyřech sezonách, letos nemá na Draky moc dobré vzpomínky. Tým z podhůří Jeseníků totiž ovládl čtyři z pěti vzájemných bitev. Porubští si musejí dát pozor na obránce Tomáše Sedláka, který měl proti Bobrům prsty v polovině šumperských branek. I Sršňův výběr táhne bek, čtyřgólový Jakub Peslar.

Pražská Kobra je střelecky při chuti, Vysočinu čeká pikantní derby

Na západě byla v osmifinále střelecky nejvíce při chuti Kobra, které hned dvakrát proti Písku nestačilo k výhře ani šest branek. Ofenzivu Pražanů táhl s patnácti body Jakub Jedlička a vidět byl rovněž týmový tahoun Jiří Jakeš. Teď se favoritovi postaví Vrchlabí, které o postup do další fáze play off bojovalo s Kolínem až do rozhodujícího sedmého utkání. Pro Kobru hrají jak větší odpočinek, tak i vzájemná utkání, Stadion na ni vyzrál jen jednou ze čtyř případů. Úvodní duel se odehraje v Braníku netradičně už od 13 hodin.

Čtvrtfinálové boje v Čechách nabídnou mimo jiné pikantní derby o Vysočinu, Havlíčkův Brod v něm narazí na Žďár nad Sázavou. A soupeři má co vracet, všechna vzájemná utkání v letošním ročníku totiž patřila Plamenům. Ty se budou tradičně spoléhat na zkušenosti brankáře Milana Řehoře, který už proti Trutnovu odchytal výborná utkání. Oba týmy v osmifinále potřebovaly pět zápasů, Bruslaři po úvodním nezdaru čtyřikrát zdolali Řisuty. Ve většině branek měli prsty velezkušení Miroslav Třetina s Lukášem Endálem.

Klatovy válí, účastníci loňské kvalifikace se utkají už ve čtvrtfinále

Vyrovnaná série se čeká také v souboji Tábora s Jabloncem nad Nisou. Oba účastníci poslední kvalifikace o postup do WSM Ligy se v nové sezoně ani jednou nepotkali. Vlci na úvod play off smetli Nymburk už ve čtyřech zápasech, Kohouti potřebovali proti Klášterci nad Ohří o utkání víc a po úvodním zaváhání udělali za sérií skvělou tečku v podobě výhry 13:1. Stínem však byla zranění klíčových hráčů, Tábor přišel kvůli tvrdé hře soupeře o čtyři stěžejní beky. Ambiciózní Vlky v play off drží ostřílený brankář Jiří Stejskal.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Klatovy a Moravské Budějovice. Zatímco plzeňská farma v osmifinále rychle vystavila stopku Ledním Medvědům, Žihadla mají za sebou hodně náročnou sérii. Třikrát cestovala do dalekého Děčína a postup slavila až doma v sedmém zápase. Tým, v němž září zkušený útočník Ladislav Rytnauer, čeká další těžká zkouška. Klatovy mají výbornou formu, vyhrály šestkrát v řadě a v uvedeném období nastřílely neskutečných 40 gólů. Už deset bodů v play off nasbíral mladík Vojtěch Tulačka.

Program čtvrtfinále play off 2. ligy – Z a S

Neděle 12. března – 1. zápasy:
13:00 HC Kobra Praha – HC Vrchlabí
17:00 BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou
18:00 HC Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou
17:30 SHC Klatovy – HC Moravské Budějovice 2005

Úterý 14. března – 2. zápasy:
18:00 HC Vrchlabí – HC Kobra Praha
18:00 SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor
18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – SHC Klatovy

Čtvrtek 16. března – 3. zápasy:
18:00 HC Kobra Praha – HC Vrchlabí
18:00 BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou
18:00 HC Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 SHC Klatovy – HC Moravské Budějovice 2005

Sobota 18. března – případné 4. zápasy:
18:00 HC Vrchlabí – HC Kobra Praha
17:30 SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor
17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – SHC Klatovy

Pondělí 20. března – případné 5. zápasy:
18:00 HC Kobra Praha – HC Vrchlabí
18:00 BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou
18:00 HC Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 SHC Klatovy – HC Moravské Budějovice 2005

Program semifinále play off 2. ligy – V

Neděle 12. března – 1. zápasy:
17:30 VHK Vsetín – SHK Hodonín
17:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – Draci Šumperk

Úterý 14. března – 2. zápasy:
18:00 SHK Hodonín – VHK Vsetín
18:00 Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011

Čtvrtek 16. března – 3. zápasy:
17:30 VHK Vsetín – SHK Hodonín
18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – Draci Šumperk

Sobota 18. března – případné 4. zápasy:
17:00 SHK Hodonín – VHK Vsetín
17:00 Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011

Pondělí 20. března – případné 5. zápasy:
17:30 VHK Vsetín – SHK Hodonín
18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – Draci Šumperk

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz