Všechno chceme hrát do prázdné brány, povzdechl si Okál po další prohře

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlínu se po reprezentační pauze nedaří. Prohrál i svůj druhý zápas. Po porážce v Hradci Králové 1:5 nyní doma nestačil na Třinec. Za poslední tři utkání navíc svěřenci Roberta Svobody vstřelili jen tři branky a jedenáctkrát inkasovali. Proti Ocelářům začali Berani pořádně hrát až ve třetí třetině, ale stáhnout ztrátu 0:2 se jim nepovedlo.

Fanshop

"Snažili jsme se, bruslili jsme, ale bohužel, Hrubec chytil všechno," vysekl poklonu třineckému brankáři nejlepší hráč utkání na straně ševců Zdeněk Okál. "Poslední třetina byla dobrá. Měli jsme pohyb, byli jsme rychlejší, lepší v osobních soubojích, ale nemělo to ten účinek," mrzelo Okála, který připravil první a jediný gól Beranů, když asistoval Tomáši Fořtovi.

Zbytečně si hru komplikujeme, láteřil zlínský Okál

Zlín zápas nezačal vůbec dobře. Po první třetině prohrával 0:2 a Třinec byl lepším týmem. Počet střel na bránu byl 14:5. "Zbytečně si to komplikujeme. Nic nedostaneme do brány. Všechno chceme hrát na přihrávku do prázdné, ale musíme střílet i od mantinelu a pak to tam dorážet. Dát lehký gól," vyčítá si sedmadvacetiletý útočník a poukazuje na třetí gól Ocelářů.

"Takové góly padají a takové potřebujeme dávat i my. Pokud to tak nebudeme dělat, tak ty góly padat nebudou. Viděli jsme ten jejich třetí gól. Nahození, náhoda a padlo to tam," krčí rameny zlínský útočník. "Musíme zlepšit pohyb, zbytečně si to nekomplikovat a dávat všechno na bránu. Něco tam z těch střel musí padnout," burcuje.

"Zbytečně si to komplikujeme. Nic nedostaneme do brány. Všechno chceme hrát na přihrávku do prázdné."

Ševci do třetí třetiny vstupovali se ztrátou 0:2, ale v čase 43:23 snížil Fořt a vypadalo to na drama. Domácí měli tlak, ale prosadili se hosté. Právě již zmíněným nenápadným nahozením od mantinelu. "Když dostanete góla, tak nálada trochu spadne, ale i když jsme dostali na 1:3, tak tlak tam byl a snažili jsme se do toho jít," říká Okál. Právě střílení branek je nyní hlavním problémem ševců. V posledních třech duelech se vždy trefili jen jednou.

"Na tři góly ze tří zápasů se nedá vyhrát. Musíme to zlepšit. Víc střílet na bránu a zbytečně nevymýšlet," je si vědom zlínský útočník. Ševci tak padají tabulkou a v příštím zápase je čeká Mladá Boleslav. "Někdy to tak prostě je. Předtím jsme bodovali a teď se zase prohrálo, ale já si myslím, že tým kvalitu má. Dřeme, snažíme se něco hrát a budeme se snažit to zlomit na naší stranu," hlásí Zdeněk Okál.

Sestřih utkání 22. kola TELH: Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 1:3


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz