Vítkovice na ledě, Petr přivítal 34 hráčů. Trénovali i Malík a Číňané

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

17. července 2017, 16:29

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic v pondělí dopoledne zahájili druhou fázi přípravy na nový extraligový ročník 2017-18. Jakubu Petrovi se hlásilo celkem 34 hráčů. Včetně všech posil Petera Tršky, Jakuba Lva, Rastislava Deje, Šimona Stránského a Marka Kaluse, který je v klubu na zkoušce.

Fanshop

Mladší hráči otestovali ostravský led už v uplynulém týdnu, ale oficiálně se mančaft hlavního kouče a generálního manažera Jakuba Petra sešel až v pondělí. Hlavní plochu Ostravar Arény v těchto dnech obsadily malé krasobruslařky, Vítkovice trénují ve vedlejší malé hale.

Petrovi se nikdo neomluvil. K dispozici měl všech 34 hráčů. Mezi nimi i kvarteto zmíněných posil, o smlouvu bojujícího Marka Kaluse nebo teprve šestnáctiletého Zacka Malíka, který je synem bývalého skvělého obránce s 756 starty v zámořské National Hockey League.

„Budeme trénovat na dvě party, tím pádem bude víc prostoru a času. Nechci říkat, že to bude seznamování s ledem, budeme se však věnovat především rozvoji individuálních dovedností. Zatím to nebude mít co do činění se systémem hry,“ řekl pro ČTK vítkovický trenér.

„Až od dalšího týdne chceme začít rozvíjet herní stránku věci,“ doplnil Petr s tím, že redukci momentálně širokého kádru plánuje až před srpnovým odjezdem na turné po Švýcarsku, kde se jeho svěřenci postupně střetnou s Klotenem, Zugem, Langnau a nakonec s Ambri.

„Někteří hráči už vědí, že mají zajištěny zkoušky v týmech WSM Ligy. Všechno směřujeme k tomu, abychom do Švýcarska odjížděli ve zúženém, lehce širším kádru, se kterým budeme počítat pro extraligu,“ uvedl Petr po tréninku, který oživili hokejisté čínského Čičiharu.

S vítkovickým prvním týmem vyjela na led pětice hráčů s trenérem, jenž si vše důkladně natáčel na telefon. Kromě čínských stážistů se v menší hale na chvíli objevil i Vladimír Vůjtek. Ten by měl svým mladším trenérským kolegům stejně jako v minulé sezoně vypomáhat.

A jak hodnotili první trénink samotní hráči? „Začátky jsou vždy těžké, ale člověk si zvykne. Těšili jsme se. Vždyť celé léto jsme trénovali, že se podíváme na led. A konečně je to tady,“ zářil útočník Rostislav Olesz, který jako první rozvlnil síť za zády jednoho z brankářů.

Širší kádr HC VÍTKOVICE RIDERA 2017-18

Brankáři:
Patrik Bartošák, Daniel Dolejš.

Obránci:
Vojtěch Adamík, Ivan Baranka, Marek Hrbas, Lukáš Klok, Daniel Krenželok, Zack Malík, Ivan Puzič, Dominik Rudl, Karol Sloboda, Peter Trška, Patrik Urbanec, Jan Výtisk.

Útočníci:
Rastislav Dej, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Jakub Illéš, Tomáš Jáchym, Marek Kalus, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Daniel Kurovský, Filip Kuťák, David Květoň, Jakub Lev, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Šimon Stránský, Roman Szturc, Vojtěch Tomi, Radoslav Tybor, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

Příchody do HC VÍTKOVICE RIDERA

Šimon Stránský (Prince Albert)
Rastislav Dej (Hradec Králové)
Marek Kalus (Havířov, zkouška)
Jakub Lev (Plzeň)
Peter Trška (Kometa Brno)

Odchody z HC VÍTKOVICE RIDERA

Dominik Kafka (Havířov, zkouška)
Yan Stastny (neznámo)
Michael Vandas (Poprad)
Lukáš Kovář (neznámo)
Erik Němec (Znojmo)
Stanislav Balán (Karlovy Vary)

Program přípravných utkání

01.08. 17:00 HC Vítkovice Ridera – HC AZ Havířov 2010
03.08. 18:00 HC Vítkovice Ridera – Orli Znojmo
08.08. 17:00 HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec
11.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera
19.08. 20:15 EHC Kloten – HC Vítkovice Ridera (Münchwillen)
20.08. 15:00 EV Zug – HC Vítkovice Ridera (Sursee)
22.08. 19:45 SCL Tigers Langnau – HC Vítkovice Ridera
24.08. 19:45 HC Ambri-Piotta – HC Vítkovice Ridera (Biasca)
29.08. 18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Vítkovice Ridera
01.09. 17:00 HC Vítkovice Ridera – HK Dukla Trenčín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz