Vítkovice mají po sezoně. Jsem zklamaný, ale série byla výborná, tvrdí Olesz

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

13. března 2017, 16:40

Jan Šimek

Vítkovičtí hokejisté sehráli s Plzní parádní představení. Pátá bitva trvala takřka 95 minut, než ji rozhodl plzeňský útočník David Stach. Ten tak ostravskému celku ukončil sezonu. Vítkovice neudržely vedení 2:0 na zápasy a s letošním extraligovým ročníkem se loučí. „Je to smůla. Jsme smutní, ale takový někdy bývá sport,“ těžko hledá slova kapitán Ostravanů Rostislav Olesz.

Fanshop

Vzhledem k letním turbulencím ve vítkovickém hokeji, kdy se důležité změny děly za pochodu, lze účast v předkole brát jako splněný cíl. „Teď je strašně brzo něco hodnotit. Člověk chce vyhrávat a jít dál. Jsem zklamaný. Nechci říkat, že to byla úspěšná sezona,“ říká Olesz.

„V první řadě bych chtěl poděkovat klukům, divákům a hráčům Plzně za výbornou sérii. Přinesla dvě prodloužení. Jedno rychlé, druhé delší, které bylo šťastnější pro Plzeň. Je to smůla. Jsme smutní, ale takový někdy bývá sport,“ dodává.

Oba celky v předkole držely domácí neporazitelnost. Až do neděle, kdy o ní Vítkovice přišly, což se jim stalo osudným. „Všichni jsme se těšili. Byla plná hala a výborná atmosféra. Na to jsem se obzvlášť těšil. Chyběla tomu jen výhra na naši straně,“ uvědomuje si zkušený útočník.

Rozhodující duel nabídl dvě dlouhá prodloužení. Celkem se hrálo nad rámec základní hrací doby 34 minut a 22 sekund! „Člověk nějak trénuje a připravuje se. Jen doplňuje energii a jde se dál. Už jsem potom nevnímal, jak dlouho se hraje. Pokaždé jsem se na střídání připravoval, jak nejlíp jsem mohl,“ tvrdí vůdce Ostravanů.

Těm zlomily vaz přesilovky. Opět a zase. Stejně jako v celém průběhu sezony. „To taky. Dá se říct, že to bylo klíčové. Znovu jsme nedali gól z přesilovky. Třeba v té, kterou jsme hráli dvě minuty před koncem, jsme mohli rozhodnout. Třeba kdybychom hráli oslabení, dali bychom gól v něm. Kolik jsme jich v oslabení dali? Čtyři? Je to strašně těžké. Musíme se z toho poučit,“ velí směrem k dalšímu extraligovému ročníku.

Plzeň slaví postup do čtvrtfinále. Maraton ukončil Stach »

Na ostravském ledě padalo málo gólů, na západě Čech naopak hodně. Jak si to vysvětlit? „Mohly za to chyby v naší obraně. To, co nás někdy zdobí u nás, kdy dáme gól a vzadu hrajeme dobře, jsme v Plzni nezvládli. Místy jsme propadali a vyplynuly z toho branky,“ myslí si jednatřicetiletý borec.

Tomu závěr sezony příliš nevyšel. Body mu nenaskakovaly tak jako dříve. Třeba v pěti duelech předkola zapsal jen jednu asistenci. Od hráče jeho kalibru se čekalo více. „To je kapitola sama o sobě. Na něčem pracujete, a pak to tam není. Jsem z toho smutný. Nemůžu týmu takto pomoci, tak jsem se snažil dělat jiné věci. Pořád bych měl být jedním z lídrů. Budu na tom pracovat dál. S hokejem nekončím,“ uzavírá odhodlaně Rostislav Olesz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz