Vítězný návrat Dukly, Bruslaře načal Protasenja: Mám to za dva tisíce

Foto: hcdukla.cz

9. září 2017, 15:50

Milan Sochor

Natěšení příznivci jihlavského hokeje se dočkali. Po dlouhých dvanácti letech mohli navštívit extraligové utkání své Dukly. Ta v úvodním kole s Mladou Boleslaví sahala po tříbodovém vítězství, nakonec však svého soupeře před více než pěti tisíci diváky, kteří vytvořili hlučnou kulisu, skolila až v prodloužení.

Fanshop

Jihlava začala výborně, lepší vstup do zápasu si snad ani nemohla přát. Po necelých čtyřech minutách dostala početní výhodu, kterou brzy zužitkovala. „Nicolai nahazoval od modré, puk byl ještě tečovaný. Já jsem odstrčil beka, aby mi nepřekážel, a kotouč jsem doklepl do brány,“ popisuje Anatolij Protasenja svůj první extraligový gól. „Kluci už hlásili, že to mám za dva tisíce do kasy,“ směje se.

Před polovinou první třetiny bylo na Horáckém zimním stadionu ještě veseleji. Josef Skořepa využil zaváhání mladoboleslavské obrany a připravil palebnou pozici Radoslavu Macíkovi, jenž poslal Duklu do trháku. Ten ovšem trval pouhých šestnáct sekund. „Škoda, že jsme hned v dalším střídání dostali gól. Všichni trenéři říkají, že lajna, která jde na led po vstřelené brance, musí situaci hlavně ubránit,“ lituje jihlavský odchovanec s běloruskými kořeny.

Ve druhé periodě byl více zaměstnaným brankářem mladičký Jakub Škarek, přesto po Andělově ráně zatrnulo na druhé straně Brandonu Maxwellovi. Jihlavská šance se ale neujala a na řadu přišlo známé hokejové pravidlo. „Škoda, že Andy trefil tyčku a hned z protiútoku jsme inkasovali na 2:2. To možná i rozhodlo o tom, že jsme nezískali tři body“, přemítá vytáhlý forvard o událostech ze závěru třetiny.

Také ve třetím dějství to za hostujícím gólmanem zvonilo. Co se nepodařilo Janu Zdráhalovi, dokončil David Kajínek. Jeho bomba propadla za brankáře a David Němeček ve snaze zabránit gólu nahrnul puk jenom na záda padajícího Maxwella, od nichž se kotouč odrazil zpátky do brány. Jestli přešel brankovou čáru, musel potvrdit až videorozhodčí.

„Nakonec, jak se kluci radovali, tak jsem věděl, že to tam spadlo. Doufal jsem, že videorozhodčí gól uzná,“ popisuje bek se sedmašedesátkou na zádech své pocity. Nejvíce slavil Josef Skořepa a střelec branky si tak ani nebyl jistý, jestli je opravdu jejím autorem: „Před brankou byla skrumáž těl, takže od modré tam ani pořádně nebylo vidět. Původně jsem si myslel, že gól uznají Pepovi.“

Odchovanec libereckého hokeje výrazně promluvil do vývoje utkání ještě jednou. Do konce zápasu zbývaly tři minuty a devětadvacetiletý obránce celku z Vysočiny byl po jednom ze soubojů přísně vyloučen za podražení. V přesilové hře na modré čáře napřáhl Oldřich Kotvan a Radan Lenc šikovnou tečí jeho ránu usměrnil do sítě. „Na trestné lavici jsem trnul. Soupeř to bohužel potrestal a přišli jsme tím o tři body.“

První zápas Dukly v extralize po dvanácti letech tak dospěl až do prodloužení. Tribuny hnaly svěřence Petra Vlka dopředu. Netrvalo dlouho, a domácí po krásné souhře Michala Hlinky se zakončujícím Tomášem Jiránkem rozhodli o své výhře. „Trošku nás mrzí, že jsme nedosáhli na tři body, ale dva body z prvního zápasu jsou také super,“ uzavírá Kajínek. O další navýšení bodového konta budou jihlavští hokejisté bojovat v neděli na ledě Sparty. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz