VIDEO: Vsetínskému trenérovi ruply nervy, napadl brankového rozhodčího

Co dokáže s člověkem udělat jedno rozhodnutí ve vyhroceném momentu, předvedl vsetínský vedoucí družstva během utkání NOEN extraligy staršího dorostu. Havlíčkův Brod v závaru před brankou vstřelil důležitý gól na 4:2, který musel posvětit až brankový rozhodčí. Nato vyběhl ze střídačky již zmíněný funkcionář Valašského hokejového klubu, jenž začal cloumat s budkou brankového rozhodčího. Toho si pak vytáhl ven a důrazně mu dal najevo svůj názor na celou situaci. Nezůstalo jen u slov a padla i rána pěstí. Pro inzultaci byl vedoucímu udělen trest ve hře, musel tak opustit prostory zimního stadionu.

Fanshop

Jak se celá situace urodila? Havlíčkův Brod vedl zkraje druhé třetiny už 3:0. Vše nasvědčovalo tomu, že si domácí dokráčí pro tříbodový triumf, jenže Vsetín pět minut před druhou třetinou snížil a ve 42. minutě zaznamenal kontaktní branku. Hosté se dostali rázem do hry o body. V tu dobu nikoho ani nenapadlo, že by se mělo odehrát to, o čem už byla řeč výše. V čase 43:02 vystřelil Jiří Benák od modré čáry, kotouč cinkl o břevno a dopadl na brankovou čáru, kde jej za ležícího gólmana dorážel Lukáš Beran. Puk přešel celým objemem přes čáru, načež jej vsetínský brankář vyškrábl lapačkou ven.

"Nemám důvod nevěřit svému hráči."

Na to reagoval brankový rozhodčí rozsvícením červeného světla. Jenže v ten moment přerušil hlavní rozhodčí hru a rozpažil v domnění, že kotouč brankovou čáru nepřešel. Po krátké konzultaci s brankovým rozhodčím ale gól uznal. V návalu vypjaté situace mrštil vsetínský strážce svatyně Marek Huzlík lapačku a vyrážečku do branky, za což vyfasoval osobní trest. Mnohem hůře ale situaci snesl asistent trenéra a vedoucí družstva Viktor Hlobil, jenž vystartoval ze střídačky a jal se řešit celou věc po svém. Doběhl k boxu, v němž seděl brankový rozhodčí, několikrát s ním zacloumal, až rozbil sklo, vytáhl si nebohého muže ven a tam jej inzultoval úderem pěstí do hlavy, jak je popsáno v zápise. Následně ho ještě několikrát počastoval a napasoval ho zpět do budky.

V ten moment už mu hlavní rozhodčí ukazoval trest ve hře a vsetínský funkcionář musel opustit zimní stadion. Nešel ale hned. Zimní stadion v Kotlině nechtěl opustit ani po naléhání pořadatelské služby. Povolil až po nátlaku jednoho z rodičů. Tento moment se vsetínským mužstvem otřásl natolik, že inkasovalo ještě dva góly a odneslo si porážku 2:6. Vypjatá situace na ledě zaváněla pěstní potyčkou mezi hráči obou týmů. K té ale nedošlo. V závěru byl pouze frustrovanému Romanu Čechmánkovi udělen osobní trest za vystřelení puku na branku po přerušené hře. Útočník Valachů trefil totiž domácího gólmana Tomáše Kulicha do prstu na pravé ruce.

Vše bylo zaneseno do oficiálního zápisu o utkání, který vsetínský trenér, zastupující jeho funkci na konci duelu, odmítl podepsat. Rovněž se odmítl vyjádřit k celé situaci i k průběhu zápasu. Svůj komentář ale podal domácí trenér Václav Adam. "Myslel jsem si, že gól byl už z první střely. Pokud by Bene (Jiří Benák, pozn. red.) přijel a řekl, že to nebyl gól, byl jsem připraven to oznámit rozhodčímu. On mi ale řekl, že z té střely gól nebyl, ale že z dorážky bylo dosaženo regulérní branky, kterou gólman vytáhl lapačkou až zpoza čáry. To mi řekl hráč, nemám důvod mu nevěřit, takže jsme s tím nic nedělali," popsal lodivod BK situaci bezprostředně po gólové radosti.

K nepříjemnému momentu se vyjádřili také členové vedení obou celků. "Jako klub se od tohoto distancujeme. Pokud má člověk takovouto funkci, měl by se umět i patřičně chovat. Fyzické napadání kohokoliv zúčastněného na utkání rozhodně nemá co dočinění s fair play," řekl manažer Bruslařského klubu Milan Kraučuk. Reagoval také jednatel Valašského hokejového klubu Daniel Tobola. "Na zápase jsem nebyl přítomen, viděl jsem pouze video. Podle informací od našich lidí tam k postrčení došlo, k ráně pěstí však nikoli. To, že tam náš člověk neměl chodit, je jasné. Pan Hlobil pracuje třicet let v hokeji a nikdy podobné problémy neměl." Evidentní však je, že celá kauza bude mít ještě dohru. Zmíněnému činovníkovi hrozí i několikaměsíční zákaz činnosti.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz