VIDEO: Köhler fauloval, Urban se mstil. Má David Výborný po kariéře?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Na jedné straně radost Hradce z výhry 5:2, na druhé oboustranné rozpaky – nebo až smutek – ze zranění Davida Výborného. Kapitán Mladé Boleslavi odstoupil z prvního čtvrtfinále ve 27. minutě, kdy ho kolenem fauloval Bedřich Köhler. Hokejovou legendu hned pomstil Tomáš Urban, pro všechny tři aktéry zápas předčasně skončil. Všichni se teď ptají: Bude moci Výborný ještě pokračovat?

Fanshop

Situace nevypadala na první pohled až tak hrozivě, jenže z opakovaných záběrů bylo všechno jasné: Výborný se před Köhlerem trochu natočil, ten ho tak sestřelil kolenem. „Byl to úder přímo na koleno, které měl zraněné už v předchozích sezonách,“ řekl po utkání mladoboleslavský lékař Libor Blažek. „Jde o poranění zevního kolenního vazu. Zatím nejsem schopný říct víc.“

Výborný nosítka nepotřeboval, ale do šaten mu museli pomoci. „David si nikdy moc nestěžuje, ale ta bolest byla veliká. V této chvíli se na nohu nepostaví, když to řeknu jednoduše. Půjde na magnetickou resonanci a uvidíme, zdali bude moct pokračovat dál v play off,“ uvedl Blažek. Že ale minimálně do druhého utkání nenastoupí, to je víceméně stoprocentní.

Pro boleslavského kapitána by to mohlo znamenat nejen konec sezony, ale i kariéry. Před začátkem letošního ročníku se ještě nechal přemluvit k dalšímu roku, ale několikrát se zmínil, že tohle léto už pověsí brusle na hřebík. A takovou tečku by mu rozhodně nikdo nepřál.

Hosté si zákrok na svého tahouna nenechali líbit. Za Köhlerem se hned rozjel dlouhán Tomáš Urban, zezadu ho sekl a rozhodčí také dlouho neváhali. Oba borce poslali do kabin s trestem na pět minut a do konce utkání. „Hráči Davida respektují a stojí si za ním. Tomáš chtěl prostě něco udělat, byla to rychlá reakce,“ řekl František Výborný, kouč Boleslavi a Davidův otec. Urbanovi nic nevyčítal. „Myslím, že zápas jinak nebyl vyhrocený, až na tuhle pasáž byl korektní.“

Středočeši se však museli rázem obejít bez útočníků elitních dvou formací. „Bez dvou klíčových hráčů to bylo těžké. Chtěli jsme ještě dotáhnout zápas aspoň do plichty a prodloužení,“ přiznal trenér. „Ale na nějaké brečení není čas.“ Mountfield za stavu 2:1 znervózněl, Bruslaři zabrali jenže v poslední třetině se Hradec třetím gólem uklidnil a nakonec zaslouženě vyhrál 5:2.

Vítězství sice domácí těšilo, ale situace z druhé třetiny je evidentně rozhodila stejně jako soupeře. „Mrzí mě, že se David zranil. Myslím, že to bylo nezaviněné a nešťastné, Béďa Köhler není žádný raubíř. Chtěl bych se trochu omluvit,“ řekl novinářům hradecký kouč Vladimír Kýhos. Jeho tým vstoupil do čtvrtfinále lépe, ale Boleslav se v úterý porve o vyrovnání. I bez své ikony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz