Veterán Kočí: Klukům předávám i zkušenosti myšlenkového rázu

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

Václav Kočí, Jan Plodek a Jan Víšek. To jsou nejzkušenější hráči v kabině Benátek nad Jizerou. „Moje role v týmu je jasná, snažím se předat klukům nějaké zkušenosti – jak hokejového, tak myšlenkového rázu,“ vypráví sedmatřicetiletý obránce Václav Kočí.

Fanshop

» Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy ZDE

„Největší přednost benáteckého týmu je právě v nadějném mládí,“ říká s úsměvem. „Důležité ale je, aby využilo svého potenciálu. Aby kluci pokračovali v nastavené notě, ve které jedou a jen se zlepšovali a zlepšovali.“

Benátky jsou farmou Liberce, spolupracují i se Spartou a Mladou Boleslaví. Tréninky proto probíhají v liberecké Home Credit aréně. „Kdo není z Liberce, přijede do Liberce a potom probíhá standardní trénink jako všude jinde." Extraligové zázemí je jistě prospěšné, Václav Kočí mu ale zásadní roli nepřikládá. „Pro mě jako pro Liberečáka je jedinou výhodou, že to mám doma a nemusím nikam jezdit.“

Právě kvůli provázanosti se třemi extraligovými týmy se v benátecké sestavě protočilo už 53 hráčů včetně sedmi brankářů. „Bylo by samozřejmě lepší, kdyby byla sestava ustálená, ale situace je taková, jaká je. Důležitou roli to ovšem nehraje, možná jen v některých momentech,“ tvrdí Kočí.

„Bylo by samozřejmě lepší, kdyby byla sestava ustálená, ale situace je taková, jaká je."

Benátky jsou momentálně na osmé příčce s pětibodovým náskokem před jedenáctým Frýdkem-Místkem. „Naše dosavadní výkony jsou docela dobré, jen nám teď malinko chybí body. Ale jinak to jde."

Tabulka je našlapaná – mezi pátým a desátým místem je rozdíl pouhých sedmi bodů. „Nečekal jsem, že to bude takhle vyrovnané. Myslel jsem si, že některé týmy budou více odskočené a střed tabulky bude víc roztahaný,“ připustil dlouholetý extraligový hráč, který neměl před sezonou jasno o tom, jestli se na led ještě vrátí. Poté si ovšem plácl s Benátkami.

„Dá se říct, že jsem neměl ani moc na výběr. Rok a půl jsem pořádně nehrál. Bylo to i s otazníkem, jestli to půjde, nebo nepůjde. Jsem rád, že klapla tato spolupráce a že to jde,“ vysvětluje. Jak se tedy nyní cítí? „Po mých zdravotních problémech docela dobře.“

Václav Kočí.

Václav Kočí. | Foto: Martin Kurfiřt

Václav Kočí se do WSM Ligy vrátil po jedenácti sezonách. Tehdy hrál za Ústí nad Labem. „Je dobře, že se v první lize omlazují kádry a že hrají mladí kluci a ne staří páprdové,“ říká. 

Před příchodem do Benátek oblékal dlouhou dobu dres Pardubic. Právě tam zabrousily jeho myšlenky při otázce, po čem se mu z nejvyšší soutěže stýská. „Po Petru Sýkorovi,“ neváhal s odpovědí a vzpomněl na parťáka, s kterým byl u dvou extraligových titulů.

„Z extraligy se mi stýská po Petru Sýkorovi.“

Co se týče budoucí kariéry, nehledí příliš daleko. „Když zdraví dá, tak bych příští rok rád hrál. Dál nekoukám, protože to stejně nemá cenu,“ připouští.

» Pro Václava Kočího můžete hlasovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz