Verva už trénuje. Končí Pavlík s Pavelkou, co Hübl a Janus?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zatímco jsou v plném proudu finále i baráž, jeden tým Tipsport extraligy už dnes zahájil přípravu na ročník následující! Jako první „vyběhli“ hokejisté Litvínova, kteří v červnu zamíří i na soustředění k moři. Severočeši zároveň oznámili pohyby ve svém kádru.

Fanshop

„Rozhodně se soustředíme na to, abychom kádr udrželi. Nemyslím si, že je důvod zásadně hráče měnit,“ řekl už na přelomu března a dubna generální manažer Litvínova Robert Kysela. Ovšem teď je jasné, že změny přijdou.

Po sestupu Mostu jedná Litvínov s Ústím a Litoměřicemi »

Jak oznámila Verva na svých webových stránkách, v jejím kádru končí obránce Filip Pavlík, jenž by po čtyřech letech rád zkusil angažmá v jiném extraligovém klubu. Litvínovu s ním bude chybět i vydatná pomoc ofenzivě, vždyť Pavlík překonal v sezonách 2014/15 a 2015/16 hranici třiceti kanadských bodů.

Další nepříjemností pro zadní řady bude odchod Tomáše Pavelky. Třiadvacetiletý bek letos zaujal i reprezentační trenéry a vyrazil na dva turnaje Euro Hockey Tour, během extraligové základní části nasbíral ve 38 zápasech 14 bodů (5+9). Nyní se však údajně poohlíží po zahraničí. V kádru pravděpodobně končí také zástupce starší generace Tomáš Frolo. Po komplikovaném zranění kolene se do hry zapojil až po Novém roce, stihl odehrát deset duelů za Litvínov a dvanáct za prvoligový Most.

V jednání je pokračování Karla Kubáta. Verva počítá s návratem Marka Baránka, jenž aktuálně bojuje s Karlovými Vary o záchranu. Klub si navíc vyhlídl dalšího norského obránce, který zatím neukončil svou sezonu.

Přidá matador Viktor Hübl další starty v barvách Litvínova?

Přidá matador Viktor Hübl další starty v barvách Litvínova? | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Útočných řad by se nemusely dotknout tak velké změny. Pátý tým končícího ročníku Tipsport extraligy nepočítá s Rostislavem Martynkem, jehož letos vyřadila ze hry téměř na čtyři měsíce borelióza. Naopak důležitou zprávou pro litvínovské fanoušky je, že novou smlouvu by měl podepsat Robin Hanzl, člen aktuálního šíršího kádru národního týmu v přípravě na mistrovství světa.

O další spolupráci jedná klub také s veteránem Viktorem Hüblem, jenž v únoru odehrál jubilejní 1000. utkání v nejvyšší soutěži a zároveň 700. v litvínovském dresu.

Ze zámoří by se pak měl vrátit Filip Helt, 211. mladík loňského draftu NHL, kterého si vybralo St. Louis. Devatenáctiletý forvard odehrál letošní ročník v dresu Sarnia Sting v kanadské Ontario Hockey League, za 57 utkání nasbíral 16 bodů (4+12). Jeho tým skončil v prvním kole play off nejrychlejším možným způsobem.

Zásadní otázkou je brankářský post, tam by Severočeši rádi vsadili na stejnou kartu jako v posledních dvou sezonách. V minulých dnech poslali návrh nového kontraktu dosavadní jedničce, Slováku Jaroslavu Janusovi.

Litvínov se začal chystat na novou sezonu jako první z klubů Tipsport extraligy, a to pouhé čtyři týdny po vyřazení ve čtvrtfinále s hradeckým Mountfieldem. Netradiční součástí jeho přípravy bude soustředění na Kypru, které má Verva naplánované na 9. až 16. června.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz