Velký návrat! Obránce Daniel Seman se upsal Havířovu

Foto: Sport, iSport.cz

Prvoligový AZet získal zkušenou posilu do zadních řad. Přichází odchovanec Daniel Seman, který na soupisce doplní Karola Koríma, Jiřího Krisla, Tomáše Drtila nebo Marcela Petrana.

Fanshop

„Fanoušci mě v AZetu jednou určitě uvidí, ale blíže bych to raději neupřesňoval. Člověk míní a život mění," řekl loni v listopadu v rozhovoru pro rumboys.cz. 

Teď je jasno – Seman oblékne havířovský dres už v sezoně 2016/2017.

Do mateřského klubu se vrací po dvou dekádách.

Ještě jako junior přešel do Vítkovic, se kterými získal tři extraligové medaile. Z Ostravy si odskočil do Slovanu Bratislava, jeden rok pak strávil v Jižní Koreji, kde hrál za tamější Anyang Halla.

Po návratu z Asie hájil barvy Třince. Za Oceláře odehrál šest sezon, včetně té mistrovské s datováním 2010/2011.

Před čtyřmi lety si vyzkoušel ukrajinskou nejvyšší soutěž za Kyjev. Pak se zase vrátil do naší extraligy – tentokrát bojoval za Plzeň. Poslední dva ročníky strávil v Němanu Grodno. S běloruským týmem vyhrál Kontinentální pohár, dařilo se mu také osobně. V minulé sezoně získal ve 43 zápasech pětadvacet kanadských bodů (6+19). Tedy ještě víc než Tomáš Bartejs, který Bělorusko rovněž opustil a vrátil se do Třebíče.

O zážitcích ze zahraničních angažmá se Seman před nedávnem rozpovídal pro hokej.cz. Rozhovor si můžete přečíst ZDE.

V cizině chtěl pokračovat i letos, adekvátní nabídky se však nedočkal, a tak podepsal smlouvu s Havířovem. WSM Ligu tedy čeká ve čtvrtém kole zajímavý bratrský souboj, jeho bratr Filip totiž hraje za Duklu Jihlava.

„Tam, kde jsem začínal s hokejem, by bylo skvělé i skončit. Dokud na mě lidé nezačnou křičet, že jsem trapný, tak budu hrát."

Pro sedmatřicetiletého Semana je příchod do Havířova velkou výzvou.

Vždyť jeho návrat vyhlížejí fanoušci několik let.

Nebude tak lehké, aby jejich očekávání nezklamal.

„Tam, kde jsem začínal s hokejem, by bylo skvělé i skončit. Dokud na mě lidé nezačnou křičet, že jsem trapný, tak budu hrát," hlásí.

Po konci kariéry by v klubu rád zůstal. „Cítím, že jsem už něco prošel, že nějaký pohled na hokej a zkušenosti mám. A tak si říkám, proč toho nezkusit využít a nepřispět k výchově nových hokejistů," uvedl pro rumboys.cz.

Hráči AZ Havířov v přípravě

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček

Obránci: Daniel Seman, Jiří Krisl, Karol Korím, Tomáš Drtil, Marcel Petran, Martin Lenďák, Jakub Peslar, David Nesvadba, David Bahounek, David Chroboček

Útočníci: Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Daniel Štumpf, Jan Maruna, Marek Kalus, Marek Haas, Václav Meidl, David Dvořáček, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Dominik Matula, Samuel Ollender, Jakub Orság, Radek Pořízek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz