Vary jsou pořád ve hře. Budeme se bít až do konce, říká hrdina Baránek

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Před zápasem byly kostky vrženy – Karlovy Vary musely vyhrát, jinak by je čekala WSM Liga, Dynamo se v případě výhry mohlo ještě víc přiblížit udržení se mezi elitou. Sedm a půl minuty před koncem utkání platil v Pardubicích stav 1:1, když v oslabení ujel hostující útočník Marek Baránek a rozhodl o třech nesmírně důležitých bodech pro Energii, která je díky úterní výhře stále ve hře. „Obrovská euforie a radost,“ popisoval své pocity po zápase Baránek.

Fanshop

V Pardubicích to byl v úterý ze strany Karlových Varů zápas o všechno, a od začátku nedaly svému soupeři nic zadarmo. Hned ve druhé minutě měl obrovskou šanci Jakub Flek, když stál sám před Růžičkou. Tito dva na sebe mimo jiné v utkání narazili ještě několikrát, pokaždé vyšel z minisouboje vítězně domácí borec. Za dalších pár minut byl opět sám před Růžičkou Henri Tuominen, ale ani on nedokázal rozvlnit síť.

Vary tlačily i nadále, ale skóre nakonec otevřeli domácí. V sedmnácté minutě Petr Chaloupka na modré zpracoval zadovku od Petra Sýkory a svým prvním gólem za Dynamo vsítil úvodní branku čtvrtého vzájemného barážového utkání mezi Energií a Pardubicemi. V závěru třetiny bylo potom Dynamo hodně aktivní, ale do kabin se po první siréně šlo za stavu 1:0 z domácího pohledu.

Červenobílí pokračovali v aktivní hře i na začátku druhé třetiny, ale v prvních čtyřech minutách postupně pohořeli na Honzíkovi David Tomášek, Matěj Beran i Jan Starý a Vary cítily svou šanci. Ve 36. minutě využil Ovčačíkova zaváhání na obranné modré Michal Vachovec a posunul do šance Viktora Baldajeva, který vyrovnal na 1:1, čímž určil stav utkání po čtyřiceti minutách.

"Kluci jsou profíci a věříme, že to zvládnou. Musí odhodit zábrany, veškerou důležitost a podělání se z těch zápasů."

V páté minutě třetí třetiny se už Dynamo radovalo z další vedoucí branky, když od modré vypálil Nicholas Schaus a domácí podle vlastních reakcí došťourali kotouč za Honzíka. Rozhodčí ale gól po poradě s videem neuznal. Schaus byl hrdinou i při další velké šanci Dynama, tentokrát puk do branky dostal viditelně, ovšem branková konstrukce nebyla ve svém původním postavení a gól nemohl platit ani tentokrát. Následně měl velikou šanci strhnout vedení na stranu Varů Jakub Flek, jenž se dostal do samostatného úniku, ale Růžička proti němu vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

Čas plynul a v Pardubicích zbývalo do konce třetí třetiny osm a půl minuty, když rozhodčí nařídil přesilovku pro Dynamo. Byl to klíčový moment utkání, ovšem z pohledu hostující Energie. Antonín Dušek totiž skvěle našel rozjetého Marka Baránka, který v oslabení svůj samostatný únik přetavil ve vítězný gól Západočechů. „Jsem v euforii, mám obrovskou radost,“ chrlil ze sebe po zápase karlovarský hrdina. „Tonda Dušek skvěle vybojoval kotouč a já jsem jel sám,“ jednoduše popsal akci Baránek.

Možná to byl nejdůležitější gól Karlových Varů v sezoně. Případná prohra by totiž pro Energii znamenala pád do nižší soutěže. „Bylo to strašně těžké utkání. Věděli jsme, jak to je. Několikrát jsme mohli být venku, kdyby Dynamo trefilo prázdnou bránu, ale naštěstí to tam spadlo nám,“ ohlížel se za utkáním spokojený sváteční střelec Baránek, který opět pořádně zamíchal s pořadím v barážové tabulce.

Vary jsou rázem na třetím místě se stejným počtem bodů jako Dynamo na místě druhém. Motor je poslední, ovšem na třetí, respektive druhé místo ztrácí jediný bod. „Jihlava nám utekla, ale mezi ostatními je to nesmírně vyrovnané. My jsme udělali tři body, pro které jsme do Pardubic jeli a budeme se bít až do konce,“ vyhlašuje Baránek. Zato Dynamo si své postavení v tabulce hodně zkomplikovalo. Mělo tolik šancí na výhru a další krůček k záchraně, díky úternímu výsledku ale nebude mít nic jistého až do konce baráže.

„Zřejmě jsme byli svázaní důležitostí zápasu. My po celou sezonu začínáme hrát až v době, kdy prohráváme, a to je někdy pozdě, jako nyní. Kluci jsou ale profíci a věříme, že to zvládnou. Musí odhodit zábrany, veškerou důležitost a podělání se z těch zápasů,“ přemýšlí zkušený asistent trenéra domácích Otakar Janecký.

Na Dynamo čekají, stejně jako na ostatní účastníky baráže, poslední dvě utkání. „Na tenhle zápas rozhodně musíme zapomenout. Teď už nic nenahoníme. Čekají nás poslední dva zápasy sezony. Hráči se musí zklidnit, musí věřit sami sobě, své lajně, brankáři a celému týmu. Musí zkrátka makat jeden za všechny a všichni za jednoho,“ zopakoval známé pořekadlo Janecký. Baráž pokračuje v pátek, kdy Dynamo zajíždí na led Českých Budějovic a vedoucí Jihlava doma přivítá Karlovy Vary.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz