V týdnu hokeje přišlo na zimní stadiony více než 4 tisíce dětí

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Týden hokeje, uspořádaný ČSLH ve 134 klubech v celé České republice, přivedl na zimní stadiony více než 4 000 dětí v doprovodu rodičů. V rámci zábavného programu se děti ve věku 4 až 8 let seznámily se základy bruslení, s hokejovým tréninkem na ledě i na suchu, odnesly si dárky, připravené svazem a kluby, prohlédly si zázemí zimních stadionů, stejně jako ukázky minihokeje v podání nejmenších registrovaných hráčů a hráček.

Fanshop

Každý účastník akce, který se do projektu Pojď hrát hokej přihlásil a který se následně do ČSLH zaregistruje, navíc získá poukaz na výstroj v hodnotě 1 500 korun.

Hokej si na zimních stadionech vyzkoušelo během Týdne hokeje v září 2017 v průměru stejné množství dětí jako před rokem, kdy akce začínala. Největší účast zaznamenali ve Zlíně (84 účastníků), Kroměříži (83), Hradci Králové (75), Humpolci (69), PZ Kladno (65), Jindřichově Hradci a Plzni (59), Vítkovicích (56), Rožnově pod Radhoštěm (55), Uherském Ostrohu (54), Technice Brno (53), Frýdku-Místku (52), Třinci (51) nebo Strakonicích (50).

Týden hokeje v Chrudimi

Pro děti a zejména rodiče byla určitě zajímavá také setkání se známými hokejovými osobnostmi, Týdne hokeje se zúčastnili reprezentanti, medailisté z olympijských turnajů a světových šampionátů, hvězdy extraligy jako například Roman Čechmánek, Milan Chalupa, Jiří Kučera, Marek Malík, Bohuslav Šťastný nebo Martin Zaťovič.

„Chtěl bych poděkovat klubům, které odvedly při propagaci akce skvělou práci, což dokládá jak účast dětí a rodičů, tak publicita v místních sdělovacích prostředků,“ uvedl v této souvislosti prezident ČSLH Tomáš Král. „Týden hokeje patří k aktivitám, které výrazně napomáhají tomu, že po obdobích poklesu a stagnace registrujeme nárůst členské základny, počtu mužstev a hráčů v přípravkách a žákovských soutěžích. I proto jsme se rozhodli, že v Týdnech hokeje budeme pokračovat také v dalších letech.“

Záříjový Týden hokeje byl třetí podobnou akcí, uspořádanou ČSLH – pilotní projekt proběhl v září 2016, první celorepublikový ročník v lednu 2017. Nejbližší Týden hokeje uspořádá ČSLH ve spolupráci s kluby ve dnech 22. – 28. ledna 2018.

Týden hokeje v klubu HC Hvězda Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz