V Třinci končí čtyři hráči. Litvínov jedná o trenérech, pojistil si Gerháta

Foto: hcverva.cz

Ještě před prvním květnem, kdy se v extralize naplno roztočí přestupový kolotoč, hlásí zajímavé novinky v Třinci a Litvínově. Oceláři oznámili odchod kvarteta hráčů, Verva naopak prodloužení spolupráce s pěti hokejisty, další dva jsou navíc před podpisem nové smlouvy.

Fanshop

Nový tříletý kontrakt pod Krušnými horami podepsal František Gerhát. Slovenský útočník hájí litvínovské barvy už od roku 2008, letos v Česku vstoupí do jedenácté sezony. Celkem v elitní tuzemské soutěži nasbíral 399 startů a 76 bodů za 30 branek a 46 nahrávek.

"O novém trenérovi i složení realizačního týmu jednáme, kandidátů máme víc."

"Před podepsáním nových smluv jsou i obránce Marek Baránek a útočník Ondřej Jurčík. Opce pak byly uplatněny u brankáře Michaela Petráska, obránce Davida Šestáka a útočníků Lukáše Válka a Ivana Řehoře," informuje předseda představenstva klubu Jiří Šlégr.

"S dalšími hráči jednáme. Jak s některými ze současného kádru, tak s případnými posilami," doplňuje Šlégr, který po rezignaci Roberta Kysely dočasně řídí litvínovský klub. Momentálně řeší kromě hráčského kádru na příští sezonu také složení realizačního týmu.

Kouč mistrů z roku 2015 Radim Rulík v uplynulé sezoně skončil, mančaft převzal právě bývalý vynikající zadák, kterému pomáhali Darek Stránský, Radim Skuhrovec a Ondřej Weissmann. "O novém trenérovi i složení realizačního týmu jednáme, kandidátů máme víc."

První změny v kádru hlásí také vicemistr z Třince. Jak oznámil na Twitteru, dres s drakem na hrudi už v příští sezoně nebudou oblékat útočník Daniel Rákos, obránci Bohumil Jank a Tomáš Linhart či brankářská trojka Jan Strmeň, který za Oceláře odchytal pouze pět zápasů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz