V baráži jde o život. Uděláme vše, abychom přežili, říká Flek

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Boje ve skupině o umístění nejsou nikdy po boku play-off nijak zvlášť sledované, obzvlášť pokud je rozhodnuto, a tak zápasy jsou pro některé jen takovou přípravou na baráž. I v ústraní bojů o titul ale týmy bojují naplno a výjimkou nejsou ani Karlovy Vary a Pardubice, které se spolu po pátečním střetnutí uvidí znovu za pár dní. Pokud ale budou výkony stejné jako doposud, měli by se Východočeši začít více snažit.

Fanshop

Karlovarští jdou do každého zápasu naplno a i díky tomu se jim zatím daří, ačkoliv ne ve všech zápasech nastoupili jejich soupeři v plné síle. Dvakrát se jim podařilo vstřelit šest branek, v pátek k tomu přidali ještě jednu navíc a Pardubice odjely domů s debaklem. „Chtěli jsme hrát útočný hokej, hlavně chodit aktivně, trošku jiný styl, než jsme zahráli u nich. Prostě jsme chtěli být aktivní a to se nám, myslím, povedlo na maximum a rozebrali jsme je,“ zhodnotil aktivitu svého týmu útočník Jakub Flek, který sám nadělal obraně Dynama několik problémů.

Páteční zápas v KV Areně byl takovou malou odvetou, pár dní předtím se totiž oba týmy střetly na východě Čech, tam se podařilo vyhrát domácím. „Myslím, že se ten zápas ani nějak moc nelišil. Oni hrají důrazný hokej, to předvádí celou sezonu, čekají na červený, drží tam tu linii. Snaží se nás donutit k tomu, abychom si ty puky nastřelovali, ale trochu jsme proti nim pozměnili taktiku a vyšlo nám to úplně fantasticky,“ dodal mladý a rychlý útočník. Sám Jakub Flek nadělil Pardubicím dvě branky, které byly v ohledu hry i celkem důležité.

„Chtěli jsme hrát útočný hokej. Povedlo se nám to na maximum a rozebrali jsme je."

Tyto zápasy play out už nemohou prakticky nic změnit, a tak se hraje i dost opatrně, aby se do důležitých zápasů o nikoho nepřišlo, to však neplatí o hře Pardubic. „Nejdůležitější sice je se hlavně nezranit, ale kdyby se někdo od nás zranil, tak je to pro toho soupeře asi lepší, kdyby šlo o nějakého klíčového hráče. Hráli důrazný hokej a my jsme na to byli připravení a myslím, že jsme to zvládli, až na Michala Vachovce, který to chudák odnesl od rozhodčího, ale snad bude v pohodě,“ dodal Flek ke střetu dvou hráčů a čárového sudího, který odnesl Michal Vachovec ranou do hlavy.

Dá se vůbec těmto střetům nějak vyvarovat? Jedete podél mantinelu, chcete dohrát soupeře a najednou se před vámi zjeví rozhodčí, který se do souboje připlete také. „To je otázka asi spíš na rozhodčího, jestli mohl někam uskočit, ale asi to taky neměl úplně jednoduchý, protože se tam na něj navalili dva hráči a bohužel to odnesl Vachy. Já ale věřím, že bude v pohodě a do dalšího zápasu naskočí.“ Ztratit Vachovce by určitě byla pro Karlovarské ztráta, je to právě jeden z těch hráčů, kteří vyhledávají tvrdší hru a přidělávají soupeřům problémy.

„Nechci jim nějak křivdit, ale nám musí být jedno, jestli sem přijede Slavia, Budějovice nebo kdokoliv."

Kromě nedělního zápasu s Olomoucí ještě čeká energetiky závěrečný souboj se Zlínem, ten se po dohodě obou klubů přesunul o pár dní, Karlovarští tak budou mít před baráží pár dní navíc nabrat síly do těch nejdůležitějších zápasů. „Určitě si všichni odpočineme a připravíme se na to nejdůležitější, co nás čeká. Jak říkají trenéři, v baráži jde o život, a my uděláme všechno pro to, abychom přežili,“ dodává karlovarský útočník.

Současně s výše zmíněnými zápasy probíhá i play off první ligy, do semifinále se dostali všichni favoriti. Koho by si energetici více přáli do baráže? „Tam je to asi teď v tuto chvíli úplně jedno, všechny ty čtyři týmy jsou na stejné úrovni. Nechci jim nějak křivdit, ale nám musí být jedno, jestli sem přijede Slavia, Budějovice nebo kdokoliv, my musíme nastoupit s naší hrou a převálcovat je,“ burcuje na závěr Jakub Flek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz