Úžasný pocit, září Čermák po prvním titulu. Slavit bude celé město

Foto: Karel Švec, cslh.cz

19. dubna 2017, 22:31

Adam Bagar

Brněnský kapitán Leoš Čermák si s Kometou zahrál už třetí finále za posledních šest sezon. V prvních dvou případech bral jen stříbro, dočkal se až teď. Ve svých 39 letech slavil premiérový titul! "Celý život jsem hrál hokej, abych tento pocit mohl poznat. Jsem rád, že mi to kluci na konci kariéry umožnili," líčí zkušený útočník po zisku zlata, na které Brno čekalo neskutečných 51 let.

Fanshop

Brňané si zahráli finále už v letech 2012 a 2014, ale ani v jednom případě dlouhé čekání na titul nezlomili. "S kluky, se kterými jsme prošli všechna tři finále, jsme strašně šťastní, že to potřetí vyšlo. Je to neuvěřitelné," září spokojený Leoš Čermák. "Je to úžasný pocit, jsou ve mně plno emocí a teprve to všechno vstřebávám. Je to nádherné, jsem na celý mančaft strašně pyšný," říká brněnský kápo, který si po zlatém zápase vychutnával doutníček.

Šampaňské, pivo i doutníky. Jak slaví Kometa? »

"Nejsem nějaký kuřák, ale ten si dám," usmívá se devětatřicetiletý útočník, který byl tím, kdo na ledě přebíral prestižní Masarykův pohár. "Když jsem ho pozvedl, pořád jsem tomu nemohl uvěřit. Myslel jsem přitom na brněnské fanoušky, protože na tuto chvíli čekali víc než padesát let. Myslím, že celé Brno si titul zaslouží," pokyvuje Leoš Čermák. Právě brněnští příznivci jsou hnacím motorem Zábranského týmu, jenž si užíval už oslavy na ledě.

"Bylo to tam docela chaotické. Všichni fanoušci nám gratulovali, blahopřáli. Bylo to příjemné a jsme rádi, že jsme lidem mohli udělat radost. Bylo to takové spontánní, přesně takhle to má být," myslí si Čermák. Ten teď čeká hodně divoké oslavy mistrovského titulu. Pro něj dokonce premiérového. "No, oslavy budou bujaré. Myslím, že celé město bude slavit. A my taky. Tolik, co vydržíme," usmívá se po hladké výhře nad Libercem 4:0 na zápasy.

"Nejkrásnější bylo slavit před domácím publikem, kvůli tomu jsme už moc chtěli ukončit sérii. Vyšlo nám to parádně," pokyvuje brněnský kapitán. Jeho tým v play off ztratil pouhá dvě utkání a zaslouženě si došel pro titul. "Strašně nás nakopla dvě vítězství na Spartě. Celé play off jsme neměli žádný výpadek a drželi si svou výkonnost. Bylo krásné, že jsme mohli po všech sériích zvedat ruce nad hlavu. Věřili jsme si a nikdo nás nezastavil," těší ho.

Brňané se v klíčových zápasech sezony mohli spolehnout na zkušené hráče. "Ti kluci toho mají spoustu odehraného a byli lídry už v jiných klubech. Posily pro nás měly strašně velký přínos a bylo to znát. Mužstvo mělo sílu a každý nějakým způsobem přispěl k úspěchu," hlásí Čermák, který ještě nechce potvrdit, zda bude v brněnském klubu pokračovat. "To trošku předbíháme, ale při takovém výsledku mám stále spoustu chutě hrát," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz