Už to není úplně sranda. Musíme začít sbírat body, ví jihlavský Kajínek

Foto: hcdukla.cz

Jihlava po zvládnutém středečním boji s Litvínovem vykřesala jiskru naděje, že by se mohla odlepit od extraligového dna. Větší plamínek mohla zažehnout v dalším důležitém střetnutí s Libercem, jenže už po pětadvaceti sekundách poprvé inkasovala. Od rychlé trefy se vyvíjel i další průběh utkání a domácí nakonec podlehli Bílým Tygrům 0:2.

Fanshop

To, co se jihlavským hokejistům podařilo v minulém utkání, si prožili znovu. Jenže v opačném gardu. „Po docela dobrém výkonu s Litvínovem jsme si řekli, s čím chceme jít do zápasu. To se nám nepovedlo. Hned z první šance jsme dostali gól. Pak tam byla ještě nějaká oslabení a tím jsme posadili Liberec na koně,“ lituje David Kajínek.

Hru ve čtyřech Dukla dvakrát ubránila. Brzy na to měla naopak sama obrovskou šanci vyrovnat. Nejprve byl po sekání a nesportovním chování vyloučen na čtyři minuty Martin Ševc. V průběhu jeho trestu pak hosté špatně střídali a sudí si prohřešku okamžitě všimli. Dominik Lakatoš odešel na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

Kajínek: Ztracené body musíme získat proti Hradci

Před svěřenci Petra Vlka tak ležela výzva v podobě dvouminutové přesilové hry pěti proti třem. Jako by ovšem na domácích ležela deka z rychle inkasované branky. Ve spojení s dobrým pohybem liberecké trojice ani nemusel Roman Will řešit žádnou složitější situaci. „Dvě minuty přesilovky pět na tři bychom měli proměnit,“ nekličkuje před nepříjemnou otázkou devětadvacetiletý bek.

Po přestávce se obrázek hry trochu změnil. Mužstvo z Vysočiny zvýšilo aktivitu a svého soupeře ve druhé části hry přestřílelo. Gólový efekt to ovšem nepřineslo. „Snažili jsme se, ale Liberec hrál dobře z bloku. Do šancí nás moc nepouštěl,“ komentuje obránce, který před dvěma sezonami přišel do Jihlavy právě z liberecké organizace.

Tito soupeři na sebe v této sezoně narazili kvůli odloženému jedenáctému kolu teprve podruhé. Ani v jednom z duelů se nováček soutěže neprosadil, oba skončily stejným výsledkem. To hokejisty s ježkem na hrudi bolí o to víc, že ani Severočechům se v tomto ročníku příliš nedaří. „Hráli jsme o hodně, jsou našimi sousedy v tabulce. Bohužel se nám to nepovedlo,“ smutní.

Tým se musí z porážky co nejrychleji oklepat, protože už v neděli ho čeká před domácím publikem další zápas. „Nemůžeme se nějak utápět v tom, že jsme prohráli. Musíme do toho jít s čistou hlavou a jít si pro body. Tři jsme teď ztratili, tak je musíme získat s Hradcem. Musíme si v kabině říct, že už to není úplně sranda,“ velí před soubojem s druhým týmem tabulky David Kajínek.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz