Útočník Pirátů Skokan hraje semifinále v zelené helmě

9. dubna 2017, 13:12

hokej.cz

Říká se, že play off je jiná soutěž. Nic se v něm nevypouští, hráči musí jít až na hranici svých možností, hraje se tvrději. Důkazem toho je chomutovský Dávid Skokan. Mladý útočník se stal jedním z klíčových mužů Pirátů už během čtvrtfinálové série proti Třinci. Nejenže se mu střelecky dařilo, ale zároveň platil za největšího bojovníka. Právem tedy hraje semifinálová utkání v zelené helmě, která náleží největším bojovníkům Radegast indexu.

Fanshop

Na ledě ze sebe vydává maximum a hity rozdává na potkání. K tomu navíc plní roli útočníka, s pěti vstřelenými brankami po čtvrtfinále dominoval spolu s týmovým parťákem Michalem Vondrkou statistice nejlepších střelců play off. Dávid Skokan nastupuje v další fázi play off v zelené helmě, která je symbolem největších bojovníků Radegast indexu. Čtvrtfinálové hodnocení sice ovládl třinecký Lukáš Galvas, ale on ani plzeňští Němeček se Skleničkou do další fáze se svými celky nepostoupili, proto se Radegast index bojovníkem pro semifinále stal chomutovský útočník Dávid Skokan.

Na historickém postupu Chomutova do semifinále play off měl právě Dávid Skokan lví podíl. V posledním, šestém zápase čtvrtfinále se dvěma góly podílel na obratu zápasu, když nejprve vyrovnal skóre na 1:1 a poté srovnával na 3:3. V tradičním pozápasovém rozhovoru se přesto odmítl nad úspěchem podepsat jako jednotlivec a odvolal se na úspěch celého týmu. „Rozhodl tým, jeho srdce a jeho duch, parta a bojovnost,“ vzkázal fanouškům Skokan, který ve čtvrtfinálovém hodnocení Radegast indexu nasbíral dohromady 24 bodů, tedy stejně jako jeho spoluhráč Juraj Valach.

Ve prospěch Skokana však rozhodl parametr kladných a záporných bodů za pobyt na ledě v době vstřelené, respektive obdržené branky. „Dřeli jsme, makali jsme odzadu dopředu, ale bojovností a Jánkem Lacem v brance jsme poslední zápas otočili a vyhráli jsme. Asi to bude klišé, ale parta, která je v Chomutově je skvělá. Všichni jako jeden muž držíme za jeden provaz,“ nechal se na klubovém webu slyšet bojovník Skokan, který všechna utkání semifinálové série hraje v zelené helmě. Jednou navíc vybavené kamerou, díky které vám dal možnost pohlédnout na zápas vlastním pohledem.

Radegast index
Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce, během play off je pak odměňován vždy nejlepší hráč dané části play off, jehož tým postoupí do další fáze bojů. Více zde.

Hořká volba
Hořká volba je součást letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže. Projekt má za cíl najít v každém extraligovém klubu nejobětavějšího fanouška, který se obětoval se pro klub. Více informací o projektu a možnost nominovat fanouška s příběhem hořké volby najdete zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz