Utkání Prostějova s Havířovem se nedohrálo. Hosté odešli do kabin

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Zlomená ruka, podezření na další zlomeninu a k tomu vyražené zuby. Přípravné utkání mezi Prostějovem a Havířovem se pro hostující celek nevyvíjelo vůbec dobře. Ve 49. minutě, po vyrovnávací brance Jestřábů na 2:2, tak zavelel trenér Štefan Mikeš k odchodu do kabin.

Fanshop

Nejprve se zdálo, že je to protest vůči výkonu rozhodčích. „U druhého gólu se samozřejmě rozhodčí upísknul. Platit neměl. Ovšem o to vůbec nešlo," uvedl na tiskové konferenci Mikeš, jehož tým při odchodu do kabin doprovázel hlasitý pískot prostějovských příznivců.

„Omlouvám se soupeři, že jsme odešli. Byl to však přátelský zápas a my jsme měli mnoho zraněných – dvě zlomené ruce, dva vyražené zuby. Byly to smolné situace a my jsme nechtěli dále pokračovat, abychom neriskovali další zranění. To je celé," okomentoval závěr úterního střetnutí Mikeš.

„Omlouvám se soupeři, že jsme odešli. Byl to však přátelský zápas a my jsme měli mnoho zraněných. Nechtěli jsme dále pokračovat, abychom neriskovali další zranění."

Mezi zraněnými jsou údajně Marek Kalus (zlomená ruka), Jan Maruna (podezření na zlomeninu) a Jakub Peslar (zlomený zub). První jmenovaný pravděpodobně nestihne úvodní kola soutěže. „Že bychom vyhledávali osobní souboje a záměrně faulovali soupeře, to určitě ne. Co já vím, tak jedno zranění bylo po trefení pukem, druhé pak, že hůl sjela po holi, což se v hokeji stává. Musím přiznat, že se mi utkání nezdálo nijak brutální," řekl pro karvinsky.denik.cz Kamil Přecechtěl, kouč Prostějova.

Otázkou zůstává, zda se za týden sehraje naplánovaná odveta. „V Prostějově už jsme slyšeli, že na ni můžeme zapomenout, ale snad do té doby horké hlavy vychladnou a manažeři se nějak domluví," pronesl Martin Janeček, asistent trenéra Havířova, v rozhovoru pro Deník. 

Marek Kalus, Jakub Peslar a Jan Maruna si z úterního zápasu odnesli zranění.

Marek Kalus, Jakub Peslar a Jan Maruna si z úterního zápasu odnesli zranění. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Další případy předčasného ukončení přípravného zápasu

Před čtyřmi lety bylo ukončeno přípravné utkání mezi Třebíčí a Znojmem. Po faulu hostujícího hráče se strhla rvačka mezi střídačkami. Od té doby se spolu tyto celky nestřetly.

Před dvěma lety se nedohrálo utkání Regionálního poháru mezi Českými Budějovicemi a Jihlavou. Trenér Dukly Petr Vlk poslal mužstvo do šatny, a to na protest proti výkonu rozhodčích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz