Ujčík rozdával pokuty. Mallet bodl Bernada, Gernát nafilmoval pád

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal Alexandre Malleta a Martina Gernáta pokutou ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny. Brněnského útočníka za bodnutí špičkou hole, třineckého obránce za filmování.

Fanshop

Zákrok Alexandre Malleta na Davida Bernarda se v duelu obešel bez potrestání, Viktor Ujčík jej řešil na základě podnětu boleslavského klubu a po zhlédnutí videozáznamu jej kvalifikoval jako bodnutí špičkou hole.

Americký forvard ve službách Komety se podle Ujčíka uvedeného jednání dopustil vědomě a cíleně v přerušené hře. Mallet byl v uplynulých dvou letech třikrát disciplinárně trestán, nyní musí zaplatit tradiční pokutu.

Zákrok Alexandre Malleta na Davida Bernada

O deset procent ze základní měsíční odměny přišel také třinecký zadák Martin Gernát, jenž se v zápase pod Ještědem dopustil nafilmovaného pádu, což neuniklo pozornosti arbitrů, kteří jej za tento přestupek vyloučili.

„Využil předchozího kontaktu s holí Tomáše Jelínka k tomu, aby úmyslně teatrálním pádem, doloženým i odrazem ze špiček bruslí a časovou prodlevou, důsledky zákroku zvýraznil,“ líčí šéf extraligové disciplinárky.

Nafilmovaný pád Martina Gernáta

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz