Tygři znovu zvedli pohár. Každý takový moment je vzácný, říká Lašák

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Málokdo čekal, že by Liberec mohl navázat na loňský titul a i před dalším play off se pasovat do role hlavního favorita. Bílí Tygři to ale dokázali, znovu opanovali základní část – a nikdo se nebude ptát, že letos už ne s tak luxusním náskokem!

Fanshop

Během loňského ročníku nepotkalo Bílé Tygry prakticky žádné slabší období. To se o letošním říct nedá. Z prvních jedenácti zápasů sedmkrát prohráli a zdálo se, že jejich mistrovská aura se rozplynula. Že to ale nebyla tak docela pravda, dokázali hned vzápětí dvanácti výhrami v řadě.

Nakonec v základní části došli až na samotný vrchol, kam je jen tak někdo asi netipoval. Co se změnilo – nebo co zůstalo? „Nemáme možná tak ofenzivní tým, nedáme pět šest branek. Ale o to silnější jsme v jádru. Naše loňská první lajna byla parta profíků, ať už mluvíme o Birnym, Řepovi nebo Bakym,“ zmiňuje gólman Ján Lašák nejcitelnější odchody z kádru Tygrů po zisku titulu. „Letos jsme spíš soudržná banda,“ srovnává.

Získat Prezidentský pohár podruhé v řadě, to si zaslouží uznání. Lašák přičítá zásluhy i libereckému kormidelníkovi. „Filip Pešán je velkým faktorem našeho týmu. Ať už jde o kondiční připravu nebo celkově o tréninky. Netváří se, že ví všechno nejlíp. Je obklopený týmem lidí, kterým věří a kteří jsou velmi dobří. Pak jim věříme taky my hráči, všechno to do sebe zapadá,“ pochvaluje si brankář, jenž v základní části vyhrál 16 z 23 zápasů, do kterých nastoupil.

Úspěšnost přes 92 procent a průměr inkasovaných gólů 1,92 ukazují, že slovenský mistr světa z roku 2002 si udržuje vysoký standard – i v konkurenci Romana Willa, který se může pochlubit ještě lepšími čísly. „Minule ve Vítkovicích jsem dostal čtyři góly, nebyl jsem se sebou zrovna spokojený. Vlastně jsem nebyl vůbec spokojený,“ směje se.

Teď ale Liberec po třech porážkách zdolal Mladou Boleslav 4:1. „Chtěl jsem se odrazit od lepšího zápasu, abych si před play off vylepšil sebevědomí,“ pokyvuje Lašák. Přitom Severočeši nehráli v plné sestavě. „Znovu se ukázalo, že máme široký výběr hráčů, po kterých se dá sáhnout. Všichni podali vynikající výkon, stejně jako kdykoli během sezony. To mě hodně těší, i v tomhle směru jsme připraveni,“ hlásí odhodlaně sedmatřicetiletý sympaťák.

Proti Bruslařům sice v závěru přišel o čisté konto, ale Bílí Tygři si poslední večer základní části i tak užili, jak se patří. Už před zápasem převzali Prezidentský pohár. Kapitán Branko Radivojevič ho nejdřív jen letmo pohladil, po utkání už s ním ale slavil celý tým. Liberec stejně jako loni nedal na pověrčivost!

„Každý podobný moment v životě je vzácný a měli bychom si ho užívat. Než věřit na pověrčivost, lepší je si podobné momenty pamatovat,“ říká Lašák. „Loni jsme se na tom domlouvali mezi nejstaršími kluky, odhlasovala to většina kabiny. Letos už nebylo co řešit. Když jsme pohár zvedli před rokem, letos už jsme se o tom ani nebavili,“ vysvětluje.

Zvednou v dubnu šelmy z Podještědí nad hlavy i další pohár? To pro ně bude tvrdší oříšek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz