Tygři opět narazili. Situace je kritická, ale na plakání není čas, ví Lašák

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Chtěli hodit za hlavu dvě domácí porážky a ve vřavě brněnského kotle zlomit Kometu. Místo toho liberečtí hokejisté znovu prohráli. Tentokrát nedali ani gól, Brnu podlehli 0:3 a stejným poměrem prohrávají ve finálové sérii. Severočechy srazily dvě slepené branky v úvodní třetině. Zejména ta první, jejíž platnost museli rozhodčí zkoumat na videu. Slovenský gólman Ján Lašák sice předvedl zřejmě zákrok večera, ale puk zastavil až za brankovou čárou. „Všechno jsme měli ve svých rukou. Měli jsme bojovat a šlapat dále. Na plakání není čas,“ hlásí brankář Bílých Tygrů.

Fanshop

„Sám jsem nevěděl, zda to byl gól, nebo ne. V té chvíli to bylo hrozně na hraně. I pro mě. Hlavně nebyl čas nad tím nějak přemýšlet, protože rychle přišla střela a tohle byla reakce. Ruku jsem vytáhl ven z brány, takže to neumím posoudit. Pravidlo zní – puk musí být prokazatelně za brankovou čarou,“ tvrdí Ján Lašák. „Nejednou jsme to viděli v NHL. Gólman se svezl do branky i s pukem, ale když kotouč nevidíte za brankovou čárou, gól by neměl být,“ doplňuje.

Ale chyba lávky. V Tipsport extralize platí jiná pravidla. Puk nemusí být vidět, pokud je rozhodčí přesvědčen o tom, že je za brankovou čárou. „Potom je to dedukce rozhodčích. Puk jsem nechytil úplně ideálně, takže jsem ho neměl v košíku, ale v dlani. To může sehrát velkou roli. Samozřejmě to nevrátíme. Rozhodčí jsou jen lidi. I když to je trochu specifická situace. Měli čas si to rozebrat a kouknout na to z několika úhlů. Pokud to byla dedukce, má alibi a asi to ustojí a uhraje, že to bylo správně,“ reaguje.

Krátce nato inkasovali Liberečtí druhý zásah z hole Marka Kvapila a bylo to 2:0. Ovlivnila to nedostatečná soustředěnost po úvodní sporné brance? „Určitě to mělo vliv. V podstatě to byl hned protiútok, ale byl bych velmi nerad, kdybychom tímto způsobem ničili výkon soupeře. Vyhráli a vedou v sérii 3:0. My jsme liberečtí hráči, kteří se budou rvát až do konce, a nic jim nedáme zadarmo. Žádné takové, že jim rozhodčí pomohl. V žádném případě. Nerad bych, kdyby tohle nějakým způsobem vyznělo, že se vymlouváme. Měli jsme bojovat a šlapat dále. Není čas na plakání. Všechno jsme měli ve svých rukou,“ hlásí gólman Bílých Tygrů.

Jak se zvednout za stavu 0:3 na zápasy před čtvrtou bitvou? „Je to kritická situace, což víme všichni. Viděli jste sami, že v prvním zápase to byla jedna střela, druhý zápas rozhodla jedna střela v prodloužení a třetí zápas "gól-negól". Rozhodují strašně malé věci. Jak jsme si dali v Liberci dva vlastní góly, tak se to nyní může obrátit na naši stranu. Ale jen tehdy, když tomu půjdeme naproti. To je jediná cesta, jak to zdramatizovat a věřit tomu. Na štěstí a náhody nevěřím. Všechno v životě je potřeba si zasloužit. V neposlední řadě to chceme urvat pro lidi v Liberci, aby si užili atmosféru a v klidu se podívali na finále,“ tvrdí slovenský brankář.

Čiliak zkrotil Tygry a Kometa je krok od titulu »

To znamená hrábnout ještě víc. „Ode mě až po posledního hráče si to musíme zasloužit. Jinak to nejde. Všechno je třeba si zasloužit. Góly i šance. Všechny je třeba si zasloužit,“ opakuje Lašák. Zapotřebí bude najít cestu skrz neprostupnou brněnskou obranu, která fungovala výborně. „Tři hráči se postaví na modrou čáru, dva na červenou a betonují to. Spoléhají na svůj talent. Všechny puky hrají ven golfákem. Vychází jim to. Musíme najít způsob, jak překonat jejich obranu a dostat se do nějakých situací,“ dodává.

Před Bílými Tygry stojí čtvrtý zápas série. Mohou do něj bez nervů. Všichni věří Kometě. „V této situaci už to není o psychice. Je to o tom, že nemáme co ztratit. Naopak můžeme hrát uvolněně,“ uzavírá Ján Lašák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz