Tyč v prodloužení? Myslel jsem, že mě omejou, líčí hrdina Knotek

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

4. dubna 2017, 11:47

Michal Kuba

Podobně jako druhý domácí duel, tak i druhý souboj na ledě Brna, dokázali hradečtí hokejisté po předchozí porážce dotáhnout do vítězného konce. Pod Špilberkem se v pondělí na branku ale čekalo dlouho. Tři třetiny gól nepřinesly, stejně tak i následné dvacetiminutové prodloužení. Ke slovu tak přišly nájezdy, v nichž nejprve vedli domácí, dvě trefy Tomáše Knotka však zařídily Mountfieldu srovnání série na 2:2.

Fanshop

Hradec Králové nastoupil na led, jakoby se předešlý den nic nestalo. Na debakl 8:0 zkrátka zapomněli a plně se soustředili na čtvrtý souboj. A vyšlo jim to. „Věděli jsme, že to bude o jednom gólu a když jsme ubránili dvě oslabení tři na pět, trochu nás to nakoplo. V prodloužení byla Kometa trochu nervózní, nájezdy jsou potom už loterie,“ hodnotí dlouhé utkání nájezdový exekutor Tomáš Knotek.

Právě sedmadvacetiletý útočník mohl utkání rozhodnout už v polovině prodloužení. Kometa si totiž špatně pohlídala obranné pásmo a Knotek se dostal mezi kruhy k puku, který svižně vypálil jen do tyče domácí klece. Neposedný puk pak z brankoviště odpálil domácí Zohorna. „Myslel jsem, že mě omejou. Mohlo to jít o pět centimetrů jinam a byl by třeba gól, ale to je hokej. Jsem rád, že jsme to potom dotáhli do vítězného konce,“ oddechuje jediný střelec pondělního zápasu.

V nájezdech pak dostal šanci ve třetí sérii, kdy Brno vedlo 1:0. Zakončit se mu sice nepovedlo dle představ, Čiliak ale dokázal puk udržet mimo bránu. „Byla to trošku haluz, Čiliak mi do toho sáhl, ale nejspíš bych to zametal do prázdné, takhle tam puk dojel sám. U druhého nájezdu jsem si trochu věřil. Je ale dobře, že jsme dokázali dát góly a Patrik Rybár nám znovu zachytal,“ vyzdvihuje výkon hradeckého gólmana.

To, že kladenský rodák proměnil obě penalty, na které byl poslán, považuje za velký úspěch. „Většinou dávám jeden nájezd z několika. Jsem rád, že jsem si to načasoval teď tak, že se mi povedly oba, když to bylo velmi důležité,“ libuje si.

Nálada v kabině Hradce je tak o poznání veselejší. Po těsném výsledku tak Mountfield vyrovnal stav série a následující zápasy budou velmi napínavé. Další případné nájezdy už nehrozí v této sérii, vždy se bude hrát prodloužení do rozhodnutí. Jak se ale Hradečtí cítili po nedělním výprasku? „Jak jsem slezl z ledu, už jsem ani nevěděl, jak jsme hráli. Bylo to těžké, 8:0 nedostáváte každý den, už vůbec ne v play off. Byl to ale jen jeden bod pro Kometu. Myslím si, že je lepší výhra 1:0 než 8:0,“ tvrdí sedmadvacetiletý útočník.

Co hokejisté Hradce zlepšili, aby napravili předešlou prohru? „Důraz i agresivita nám pomohly ve druhém zápase u nás, to stejné jsme praktikovali teď v Brně a povedlo se,“ myslí si Knotek.

Do brány se Hradeckým znovu postavil Patrik Rybár, který předešlý den nedohrál a po čtvrté brance byl odvolán. Evidentně na něm ale takový gólový příděl nenechal nic negativního a v pondělí chytal perfektně. „Tentokrát to zavřel. I když jsme v neděli dostaly hloupé góly a nepomohli jsme mu, byl znovu zpět ve formě. Má velkou zásluhu na výhře,“ chválí Tomáš Knotek.

V neděli se nejprve potvrdila dlouhodobá bilance, kdy Hradec za poslední roky nedokázal v Brně vyhrát. Semifinálový duel číslo čtyři ale tento fakt smazal. Byť se na vítěze čekalo do nájezdů, Hradci Králové se tato výhra velice hodí. „Nemysleli jsme moc na neúspěchy v Brně, ale i přesto je to trochu povzbuzení. Já jsem tu možná nikdy doteď nevyhrál, ani s Kladnem,“ vzpomíná Knotek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz