Tvrdý dopad. Bylo to o nás, říká Köhler po prohře s Angličany

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Každý zápas je jiný, varovali hradečtí hokejisté po triumfálním vstupu do Ligy mistrů. A to se do puntíku potvrdilo. Na výhru nad Turku absolutně nenavázali a s anglickým Nottinghamem velmi překvapivě prohráli 2:4. Bez ohledu na výsledek jako takový ale Mountfield potvrdil, že CHL bere jen jako přípravu na extraligu a postup do další fáze není jeho cílem.

Fanshop

Rybár, Cibulskis, Dragoun, na soupisu zraněných se za dva dny celkem pochopitelně nic nezměnilo. Kromě nich ale znovu nenastoupil bek Martin Pláněk, tentokrát ani gólman Jakub Sedláček a zejména kompletní první útok z minulého zápasu – Jaroslav Bednář, Petr Koukal a Lukáš Cingel. Místo nich dostali šanci mladí hráči, které má klub připravené jako zálohu.

„Možnost dostali další hráči. Když kluci nejsou, musíme se s tím zkrátka vyrovnat. Hlavně nám to nevyšlo v přesilovkách,“ říká útočník Tomáš Zigo. Právě tady se ukázal kámen úrazu, který vytvořil finální rozdíl ve skóre. Zatímco Nottingham využil tři výhody, Hradec jen jednu. Hlavně na začátku zápasu měl příležitostí dost.

Hradec nestačil na Brity, Liberec odvrátil blamáž. Uspěla i Kometa »

„Myslím, že jsme to měli ve svých rukou. Hned v první třetině jsme byli lepší, vytvořili jsme si šance, měli jsme přesilovky. Tam nám ale chyběla větší šikovnost v zakončení, nějaká finální nahrávka. Vždycky šla na brusle, nebo jsme to prostě nevyřešili dobře. Góly jsme nedali, navíc jim dobře chytal gólman. Tam kdybychom šli do vedení, tak to vypadalo jinak,“ tuší Bedřich Köhler.

Koneckonců, jeho slova potvrzují i statistiky. Nottinghamu stačilo na čtyři trefy 19 střel, zatímco Mountfield proměnil z 39 pokusů jen dva. A to až v poslední desetiminutovce... „Štvalo nás, že jsme ty branky v první třetině nedokázali dát. Nakonec jsme měli dost šancí, ale směrem dopředu jsme nebyli úplně produktivní,“ mrzí Köhlera. „Myslím, že nás ničím nepřekvapili a že ten zápas byl hlavně o nás,“ dodává.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Angličané přijeli pod Bílou věž s úplně jiným stylem než předtím Turku, což Hradci taky nesedlo. Tedy – komu by tvrdá hra s nespočtem faulů seděla. Že se ale Nottingham bude spoléhat právě na tuhle kartu, to všichni tak nějak tušili. „Mají hodně Kanaďanů, takže hráli docela tvrdě. Nedovedli jsme se s tou jejich hrou nejdřív srovnat,“ přiznává Zigo. „Příště u nich musíme hrát úplně stejně jako oni, přizpůsobit se tomu. Chceme jim to vrátit,“ slibuje slovenský reprezentant.

Šanci dostane Mountfield hned ve čtvrtek, na ostrovech odstartuje svůj první trip v Champions League. Pak rovnou přeletí do Finska. „Ani v jedné zemi jsem ještě nebyl, těším se tam. Budou to zajímavé zápasy jako u nás. Věřím, že podáme lepší výkon a získáme nějaké body,“ burcuje účastník letošního mistrovsví světa.

Je otázkou, v jaké sestavě Východočeši nastoupí tentokrát. Fanoušci se za nimi ale chystají a byli by hodně neradi, kdyby investovaných peněz museli litovat. „Budeme chtít oba zápasy vyhrát,“ vzkazuje Tomáš Zigo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz