Třinec zúžil kádr. Na farmu do Frýdku poslal Ciencialu, Rufera nebo Růžičku

Foto: hcf-m.cz

Osm hráčů Třince míří do WSM Ligy. Do tréninku s Frýdkem-Místkem se zapojí: Radek Meidl, Tomáš Franek, David Cienciala, Adam Rufer, Vít Christov, Ondřej Kovařčík, Jan Bartko a Marek Růžička. Poslední jmenovaný byl na farmu přeřazen kvůli porušení životosprávy.

Fanshop

Po pátečním zeštíhlení jsou na soupisce Třince tři brankáři, dvanáct obránců a osmnáct forvardů. Oceláři tedy kádr ještě jednou zúží. Nováček WSM Ligy tak s posilováním rozhodně neskončil. 

Útok Frýdku je přitom nabitý už teď. Pokračují oba nejproduktivnější hráči loňské sezony – Vladimír Luka a Tomáš Káňa. Z Havířova pak přišel obrozený střelec Petr Kanko. O místo v sestavě se navíc uchází defenzivní pracant Pavel Sedláček.

Teď přišli další hráči. A jsou to známá jména, která mají zkušenosti z těžkých zápasů. Nejstarším z nich je sedmadvacetiletý MeidlRuferovi jsou o tři roky méně. Také Franek, Cienciala, Růžička, Christov a Kovařčík už vědí, jaké to je hrát pod tlakem mezi muži. 

Výjimkou je Jan Bartko. A to hned v několika případech. Z osmičky nejnovějších posil je jediným obráncem. Zároveň je také jediným, kdo za muže, a tím pádem i Frýdek-Místek, ještě nenastoupil. Loňskou sezonu strávil v DHL Extralize juniorů, kde ve 48 zápasech získal 25 bodů. Krom toho hrál za reprezentaci do devatenácti let.

Ve Frýdku naopak končí Pavel Kowalczyk, Jiří Polák, Martin Piecha (nově Poruba) a Tomáš Kvapil (Kadaň). Oproti loňsku zatím nemají smlouvy ani Jan Dresler se Štěpánem Jeníkem. Více v předchozím článku.

Tomáš Káňa.

Tomáš Káňa. | Foto: Michal Návrat, hcf-m.cz

Hráči HC Frýdek-Místek

Brankáři: Lukáš Daneček, Jan Hlaváč

Obránci: Jakub Kania, Michal Krutil, Jan Fišera, Jan Zahradníček, David Stránský, Michal Roman, Alex Pisarik, Jan Bartko

Útočníci: Vladimír Luka, David Klimša, Petr Kanko, Tomáš Káňa, Tadeáš Jaroš, Jan Sonnek, David Samiec, Jakub Schwarz, Pavel Sedláček, David Cienciala, Tomáš Franek, Vít Christov, Ondřej Kovařčík, Adam Rufer, Marek Růžička, Radek Meidl

Hráči HC Oceláři Třinec

Brankáři: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Juraj Šimboch

Obránci: Marian Adámek, Lukáš Doudera, Milan Doudera, Michael Foltýn, Lukáš Galvas, Josef Hrabal, Bohumil Jank, Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, David Nosek, Vladimír Roth, Lukáš Kozák (na zkoušku)

Útočníci: Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Zbyněk Irgl, Lukáš Jašek, Michal Kovařčík, Kamil Kreps, Rostislav Marosz, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Miloš Roman, Martin Růžička, Ján Sýkora, Rastislav Špirko, Cory Kane (na zkoušku), Štefan Ružička (na zkoušku)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz