Třinec končil se třemi obránci. Vary takhle hrají celou sezonu, řekl Adamský

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři v jednačtyřicátém kole hostili karlovarskou Energii, jednalo se tedy o souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky. Desátý Třinec si nakonec dokráčel k výhře 2:0, ta se ale nerodila vůbec snadno. Dopitovi svěřenci přišli v utkání celkem o čtyři hráče, dohrávali se třemi obránci, proto na pozici beka musel i útočník Plíhal. Díky dvěma zásahům Adamského ale Oceláři úspěšně dokráčeli k výhře. „Věděli jsme, že Karlovy Vary nejsou žádní nazdárci, že do toho taky půjdou naplno,“ hodnotí Adamský páteční duel.

Fanshop

Utkání bylo velmi vyrovnané, o čemž svědčí také statistika střel. Oceláři zasypali brankáře Závorku osmadvaceti pokusy, Šimon Hrubec musel řešit dvacet pět střel. Slezané navíc nevyužili dlouhou pětiminutovou přesilovku, ani výhodu dvou mužů v poli. „My jsme hráli dobře, my vyhráli a to jsme chtěli. Je jedno, jestli hrajeme dobře nebo špatně, důležitý je výsledek zápasu. Tři body jsme hodně potřebovali a máme je,“ ví Martin Adamský.

Západočeši byli velmi aktivní především v osobních soubojích. Karlovarští hokejisté několikrát ukázali Slezanům tvrdost hokeje, navíc měli velmi dobrý pohyb. „Oni takhle hrají celou sezónu. My se na to připravovali, byla nějaká videa na to. Moc dobře jsme věděli, do čeho jdeme. Jsou dobří celkově v pohybu po kluzišti. Velmi dobře bruslí, hrají to na brejky. Na tohle jsme byli nachystaní,“ říká rodák ze Studénky.“

Martin Adamský v duelu s Karlovými Vary zdvojnásobil svůj brankový účet v probíhající sezóně. Adamský má na kontě čtyři trefy, především jeho první gól byl velmi důležitý. Energie nevyužila svou šanci, třinecký útočník ji potrestal trefou do šatny. „Žádná náhoda to nebyla, já hraji pořád stejný hokej. Když mám šanci, tak prostě vystřelím. Bez ranky není branky. Takhle to prostě je,“

Gól pouhých pětadvacet vteřin před druhou sirénou nalil hráčům s dráčkem na hrudi do žil novou krev. Dá se říct, že Oceláře tato trefa spasila? „Neřekl bych, že by nás ta branka spasila. Dali jsme o gól víc než Vary, a proto vyhráli,“ ví rychlonohý útočník.

Slezané se v průběhu zápasu museli vypořádat s několika ztrátami. V první třetině odstoupil Tomáš Linhart, v závěrečné části odstoupili další dva obránci - Rostislav Klesla a Vladimír Roth. Oceláři tak dohrávali se třemi beky, čtvrtým byl útočník Tomáš Plíhal.

„Žádná náhoda to nebyla, já hraji pořád stejný hokej. Když mám šanci, tak prostě vystřelím. Bez ranky není branky. Takhle to prostě je.“

Nejvážnější však situace je okolo útočníka Jána Sýkory, kterého ve druhé třetině do nemocnice poslal Marek Baránek. Hostující obránce přišpendlil Sýkoru na mantinel, z ledu musel domácí forward na nosítkách. „Já viděl už vlastně když Jánko odehrával puk a dostal to na mantinel. Bohužel, takový je hokej. Pevně věřím, že bude v pořádku, abychom mohli jet dál. Zatím žádné zprávy nemám,“ doufá Adamský.

Oceláři po čtyřiceti jedna kolech uzavírají postupovou desítku, na jedenácté Vítkovice mají sedmibodový náskok. Oceláři se stále neukazují v takovém světle jako v minulé sezóně, kdy dominovali celé soutěži. Třinečtí se především trápí v koncovce. „Nemůžeme hrát, já nevím, na 1:0, 2:0. My hrajeme celý zápas a je jedno, jestli to rozhodneme v poslední třetině, první, nebo druhé. Ať se to tahá celý zápas, musíme pořád hrát naplno,“ uzavírá Martin Adamský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz