Tři zápasy ve třech dnech. Jsem pořádně ztrhaný, přiznává Klouček

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Dosavadní vzájemné zápasy vždy ovládli domácí. Až v poslední konfrontaci se misky vah převážily na stranu Vítkovic. Ty dokázaly po zodpovědném výkonu a obratu ve druhé části v Pardubicích vyhrát 3:1 a pojistit si účast v předkole play off. „Do Pardubic jsme jeli s tím, že chceme na sto procent zvítězit a jsme moc vděční za to, že se nám to podařilo. I když to nebyl žádný pohledný hokej,“ řekl po zápase s úlevou vítkovický trenér Jakub Petr.

Fanshop

Zato domácím vůbec o nic nešlo. Před zápasem mělo Dynamo dvacetibodovou ztrátu na dvanácté místo zajišťující klidný závěr sezony a mohlo tak veškeré své síly soustředit na přípravu na baráž. I proto se do pardubické branky postavil mladý brankář z maturitního ročníku Milan Klouček, jenž bojuje o účast na mistrovství světa do dvaceti let, a zažil si tak domácí premiéru.

„Byl jsem zrovna na tripu s juniorkou, když jsem se v pátek na pokoji dozvěděl, že budu chytat. V první chvíli jsem si myslel, že jde o nějaký vtip, protože mi přišla SMS z neznámého čísla. Když jsem zjistil, že je to od pana Holaně, začal jsem to brát vážně a v hlavě jsem se pomalu připravoval na zápas,“ řekl s úsměvem mladý gólman.

Klouček se teprve rozkoukával, zatímco Dynamo se rychle dostalo do vedení. Hned v prvním střídání totiž první pardubická formace předvedla skvělou kombinaci, na jejímž konci stál Lukáš Nahodil a otevřel skóre. „Nijak zvlášť jsem to neprožíval, góly v první minutě totiž nic moc neznamenají. Je sice super, že vedete, ale zbývá celý zápas,“ neusínal na vavřínech.

"Jsem tu proto, abych chytal, a je mi jedno kde. Za každou šanci v A-týmu jsem moc rád."

A měl pravdu. Dynamu vedení vydrželo zhruba šest a půl minuty. Potom se na modré čáře dostal ke kotouči Lukáš Klok a „taháčkem“ rozvlnil pardubickou síť. „Šel jsem po tom puku rukou, ale někdo do toho těsně přede mnou sáhl hokejkou a puk lehce změnil směr. Myslím, že kdybych se přesunul celým tělem, měl bych to,“ litoval Klouček.

Dres a maska pro naši dnešní brankářskou jedničku připraveny! #PCEvVIT

A post shared by HC Dynamo Pardubice (@hcpce) on

Vyrovnaný stav vydržel až do začátku druhé části. V ní si po přihrávce po mantinelu vybruslil na kruh pro vhazování Ivan Baranka a s pomocí domácího obránce překvapil Kloučka a vstřelil vítězný gól Ostravanů. „Prohrál jsem souboj o puk, ale nadále jsem se snažil zabránit útoku, pak už jsem jenom cítil něco na koleni a najednou se všichni radovali,“ pravil nepříliš veselým tónem jeden z hlavních aktérů daného momentu Petr Chaloupka.

Výhru Vítkovic potom pečetil v přesilovce nejlepší hráč hostů Patrik Zdráhal, jenž si sjel do mezikruží pro přesnou přihrávku od mantinelu a pouze usměrnil kotouč za Kloučka. Ten odchytal tři zápasy ve třech dnech. „Abych řekl pravdu, jsem pořádně ztrhaný. S juniorkou bojujeme o play off, ale jsem vděčný za každou šanci a chci moc poděkovat trenérům, že jsem si mohl zachytat i za áčko,“ pravil s pokorou.

Právě juniorský tým Dynama řeší v těchto dnech naprosto odlišnou situaci oproti seniorskému mužstvu a potřebuje získat co nejvíce bodů pro postup mezi nejlepších osm. Na otázku, na co se Klouček soustředí více, odpověděl mladý brankář jasně. „Jsem tu proto, abych chytal, a je mi jedno kde. Vůči klukům z juniorky by mi přišlo nefér, abych se soustředil jen na dospělý hokej, ale za každou šanci v něm jsem moc rád. Jsem zkrátka připraven na všechno,“ vyhlašuje sebevědomě.

Může se stát, že to bude právě on, kdo bude hájit branku Pardubic v rozhodujících bojích o setrvání mezi elitou. Ty se ovšem odehrávají v měsících, kdy se ve středoškolských lavicích schyluje k maturitám, a i to je téma, které se Kloučka týká. „Snažím se to nezanedbávat, škola mi vychází maximálně vstříc. Doufám, že to nějak zvládnu a budu se potom moct soustředit jen na hokej, přece jen mě to na zimáku baví víc než v lavici,“ přiznává s úsměvem Milan Klouček.

Na něm toho pardubický gólman v letošní sezoně strávil víc než dost. Chytá za pardubickou juniorku, Kolín, reprezentaci a občas také právě za dospělé Dynamo. „Nemám spočítáno, kolik jsem toho letos odchytal, je toho ale opravdu hodně. Vůbec si ale nestěžuju! Naopak jsem za každou šanci nejen v reprezentaci vděčný. Jsem ve věku, když přecházím z juniorského hokeje do dospělého a musím svou šanci chytit za pačesy,“ má jasno jinak skromný osmnáctiletý gólman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz