Tři zápasy a dost. Olomoucký Jiří Řípa ukončil kariéru, kvůli zdraví

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

14. září 2017, 12:57

Adam Bagar

Olomoucký útočník Jiří Řípa ve 33 letech ukončil hráčskou kariéru. Poté, co kvůli zdravotním problémům vynechal celou uplynulou sezonu, se pokusil o restart. Jenže v aktuálním ročníku sehrál pouhá tři utkání, po nichž se kvůli zdraví rozhodl pověsit brusle na hřebík. Mora o tom informovala na svém webu.

Fanshop

Zdeněk Venera s ním loni počítal, měl být jedním z klíčových hráčů týmu. Jenže Jiřího Řípu trápily zdravotní potíže. „Určitě se nepředpokládalo, že budu chybět celou sezonu. Trenéři si mysleli, že budu chybět třeba tři měsíce, nakonec jen s plotýnkou to byly čtyři. Ale bylo tam ještě víc věcí,“ povzdechl si Říha v rozhovoru pro iDnes.cz.

Když už se kolem Vánoc zdálo, že znovu obuje brusle, ozvalo se pak slepé střevo. A aby toho nebylo málo, musel řešit i problémy s dlouhodobě bolavou kyčlí. V tu chvíli už dobře věděl, že marný boj kohoutů o předkolo Generali play off bude sledovat jenom z tribuny a návrat na led bude muset posunout až na následující sezonu 2017-18.

Vypadá, že by to ještě mohlo jít, těšilo Říhu během přípravy

Tak se také stalo, olomoucký útočník se po ročním výpadku znovu připravoval s Morou. „Pár zranění už jsem měl i předtím, takže jsem byl na dlouhou pauzu trošku připravený a obrněný. Spíš jsem se obával, že už by to nemuselo jít po zdravotní stránce. Ale vypadá to, že by ještě mohlo,“ těšilo Jiřího Říhu po prvním přípravném střetnutí.

Proti Jihlavě ještě kvůli narození syna nehrál, návrat hlásil až v duelu s Oceláři. „Jsem rád, že jsem zpátky na ledě, ale nebylo to jednoduché. Měl jsem toho dost, v poslední části jsme hráli na tři pětky a to už jsem byl trošku zahlcený. Snad se to bude jen zlepšovat,“ věřil olomoucký útočník, který přípravu zvládl a opět naskočil do extraligy.

V desáté sezoně na Hané naskočil ke třem utkáním a skončil

Jiří Řípa nastoupil postupně proti Chomutovu, Vítkovicím i Plzni. Jenže zdravotně to nebylo úplně v pořádku, a tak se rozhodl ukončit kariéru. Loučil se debaklem 10:0, navíc v pouhých 33 letech. „Vedení klubu by chtělo „Řepovi“ poděkovat za jeho služby, přejeme mu hodně úspěchů do budoucna!“ napsali Hanáci na klubovém webu.

Řípa působil v Olomouci od sezony 2008-09, letos tak načal už desátou sezonu v dresu Mory, za níž sehrál celkem 364 zápasů, ve kterých zaznamenal 199 bodů za 74 gólů a 125 asistencí. Z toho 79 startů a 22 bodů za 8 branek a 14 nahrávek zapsal mezi tuzemskou elitou. Extraligu si krátce zahrál i za třinecké Oceláře nebo znojemské Orly.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz