Třetí zvučná posila Varů: na západ Čech se vrací Stanislav Balán

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Krátce po příchodech brankáře Filipa Novotného a obránce Daniela Krejčího hlásí Karlovy Vary další akvizici. Tentokrát do útoku: z Vítkovic dorazil Stanislav Balán.

Fanshop

Jednatřicetiletý útočník v Energii působil už v letech 2013 až 2015. „Odehrál tady dvě výborné sezony,“ zavzpomínal generální manažer Miroslav Vaněk.

„Byli jsme s ním delší dobu v kontaktu, věděli jsme totiž, že ve Vítkovicích úplně nefunguje spolupráce mezi ním a trenérem Jakubem Petrem," přiznal Vaněk pro hokejkv.cz. „Nakonec Standa ve Vítkovicích skončil dohodou a my jsme s ním podepsali roční smlouvu s automatickou opcí v případě postupu do extraligy."

Balán za sebou nemá zrovna povedený ročník – ve 35 zápasech za Vítkovice získal jen pět bodů. V předcházející sezoně jich přitom nasbíral šestadvacet. „Hledali jsme konstruktivního hráče, který je schopný hrát přesilovky a má dostatek zkušeností na to, aby posílil naši ofenzivu. Protože jsme se Standou měli velmi dobré zkušenosti z doby, kdy u nás působil, proběhlo jednání rychle. Měl velký zájem se do Karlových Varů vrátit,“ sdělil klubovým stránkám Vaněk.

„Dohodli jsme se na roční smlouvě s automatickou opcí v případě postupu do extraligy."

Kádr Energie prošel po sestupu z Tipsport extraligy výraznou obměnou. Skončili brankář David Honzík (Sparta), obránci Václav Benák, Viktor Baldajev, Tomáš Dvořák (Sparta), Martin Rýgl, Denis Šimek, Tomáš Dujsík (Brno) a útočníci Milan Mikulík, Antonín Dušek, Denis Kindl (Plzeň), Pat Mullane a Lukáš Vrána. Zatím nejasná je situace okolo Tomáše Haranta, Tomáše Rachůnka a Petra Stloukala.

Karlovy Vary rovněž změnily trenéra: místo Jana Tlačila přišel z mistrovské Komety Martin Pešout. Hráčskými posilami se stali gólman Filip Novotný, bek Daniel Krejčí (přestupové dění ve WSM Lize jsme sledovali zde) a teď forvard Stanislav Balán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz