Trénoval s Perrym, sen o NHL mu zhatil Heatley. Teď Illa zkouší Zlín

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. srpna 2017, 12:14

Adam Bagar

Jedním ze tří hráčů, kteří v extraligovém Zlíně bojují o smlouvu, je slovenský útočník Radoslav Illo! Dlouholetý hráč zámořských soutěží odmítl další kontrakt v Americe a chce se prosadit na jihovýchodě Moravy. "O české extralize mám dobré povědomí," hlásí v rozhovoru na klubovém webu.

Fanshop

Rodák z Povážské Bystrice se už v sedmnácti letech vydal do zámoří, kde po dvou výborných sezonách v juniorce uspěl na draftu a v pátém kole si ho vybral Anaheim. „Jít do Ameriky byl můj sen, vycházelo to. Byl jsem draftovaný a rozjel tam kariéru,“ vypráví Radoslav Illo.

Berani testují dva Slováky a beka z KHL, zachytá si za ně Sedláček? »

Další čtyři roky strávil na univerzitě. „Do toho mě donutil můj agent, abych vystudoval školu. Zpětně jsem za to rád,“ pokyvuje slovenský útočník. Jakmile dostudoval, zahrál si farmářskou AHL a měl slíbeno, že s Anaheimem podepíše smlouvu. Ovšem nestalo se tak. Důvod?

„Po těch letech, co mi to stále slibovali, to nakonec den před podpisem odpískali a vzali místo mě Dany Heatleyho. Dost mě to mrzelo, sebral jsem se tedy a šel do Martina.“

„Po těch letech, co mi to stále slibovali, to nakonec den před podpisem odpískali a vzali místo mě Dany Heatleyho. Dost mě to mrzelo, sebral jsem se tedy a šel do Martina,“ popisuje, jak se na sezonu ocitl v elitní slovenské soutěži. Tam se však zranil a za rok byl zase v zámoří.

Aukro Berani Zlín. Klub představil nového sponzora, název i logo »

Uplynulé dvě sezony strávil v nižší ECHL, za 95 utkání zapsal 42 bodů. Ale teď se opět vrací blíž svému domovu. „Dostal jsem nabídku smlouvy také z Ameriky, ale když mě zlínský klub kontaktoval, rozhodl jsem se, že to zkusím. Chci se tady prosadit,“ hlásí odhodlaně Illo.

„V Americe se hraje velmi jednoduše, ale musíte to pochopit. Vždy je potřeba vědět, co se stane za sekundu, nebo dostanete tělo a ležíte. Podobně bych chtěl hrát případně i ve Zlíně, být přímočarý a co nejvíc střílet.“

Ten je z Ameriky naučený řešit věci jednoduše. „Hraje se tam velmi jednoduše, ale musíte to pochopit. Vždy je potřeba vědět, co se stane za sekundu, nebo dostanete tělo a ležíte. Podobně bych chtěl hrát případně i ve Zlíně, být přímočarý a co nejvíc střílet,“ uzavírá útočník.

Přestupy v TELH: Kluby zkoušejí 23 hráčů, kdo čeká na angažmá? »

Účastník MS hráčů do dvaceti let z roku 2010 dřív trénoval dokonce s Coreym Perrym, teď se rve o smlouvu v extraligovém Zlíně. Berani kromě něj zkoušejí útočníka Marka Zagrapana či lotyšského beka Ralfse Freibergse, jenž nechyběl na MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz